Yyü Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal Kan Bağışı Organizasyonunda Kan Verdi

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal Güney-Doğu Bölge Kan Merkezi tarafından gerçekleştirilen “Kan Bağışı Organizasyonu”nda kan verdi.Her yıl üç defa yapılan “Kan Bağışı Organizasyonu”nun 2. ayağı...

Yyü Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal Kan Bağışı Organizasyonunda Kan Verdi
Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal Güney-Doğu Bölge Kan Merkezi tarafından gerçekleştirilen “Kan Bağışı Organizasyonu”nda kan verdi.

Her yıl üç defa yapılan “Kan Bağışı Organizasyonu”nun 2. ayağı bu yıl YYÜ’de yapıldı. Çok sayıda akademisyen, öğrenci ve memurun kan verdiği organizasyonun başında Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, öğrencileri özendirmek ve örnek olmak amacıyla kan verdi. Kan verdikten sonra yetkililerden bilgi alan, kan veren öğrenci ve personel ile muhabbet eden Prof. Dr. Battal kan vermenin önemine dikkat çekerek, “Bu toplumsal bir borçtur, görevdir. Biz ve tüm Yüzüncü Yıl Üniversiteliler de bunun bilincindeyiz. Bu da önem verdiğimiz kan sayısı ile de ortaya çıkacaktır” şeklinde konuştu. Bölgedeki altı ilin hastanelerinin kan ihtiyacını karşılamak için yapılan “Kan Bağışı Organizasyonu”na; YYÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Murat Demirel, Özel Kalem Müdürü Doç. Dr. Yusuf Uzun, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Eray Çelik akademisyenler, çalışanlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2013, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER