Yyü Coğrafya Topluluğundan Temizlik Kampanyası

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin (YYÜ) genç öğrenci topluluklarından Coğrafya Topluluğu, üniversite yerleşkesinde kıyı temizliği yapacak.“Dünya Bizim Evimiz, Evini Kirletmiyorsan; Lütfen Dünyanı da Kirletme! Bize Katıl” sloganı ile...

Yyü Coğrafya Topluluğundan Temizlik Kampanyası
Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin (YYÜ) genç öğrenci topluluklarından Coğrafya Topluluğu, üniversite yerleşkesinde kıyı temizliği yapacak.

“Dünya Bizim Evimiz, Evini Kirletmiyorsan; Lütfen Dünyanı da Kirletme! Bize Katıl” sloganı ile yola çıkılan kıyı temizleme etkinliği 14 Haziran 2013 Cuma günü saat 13.30’da çevre yürüyüşü ile başlayacak. Edebiyat fakültesi önünden başlayarak eğitim fakültesine kadar yürüyüş yapıldıktan sonra, tenis kortlarının gerisindeki kıyı şeridinden Bardakçı köyü sınırına kadar kıyı temizliğini yapılacak etkinliğe çok sayıda öğrencinin katılımı bekleniyor.

Coğrafya Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Ebru Akköprü, kampanyanın amacının çevre duyarlılığını arttırmak olduğunu belirterek: “Biz henüz yeni kurulmuş bir topluluğuz. İlk etkinliğimiz de bu kıyı temizliği olacak. Çevre duyarlılığını arttırmak, çevremizdeki kirliliğe elimizden geldiğince müdahale edebilmek amacı ile organize ettiğimiz bu etkinliğin de ilk etkinlik için anlamlı olacağını düşündük. Başta Van Valiliği ve YYÜ Rektörlüğü olmak üzere bize destek veren herkese teşekkür ederim. Tüm üniversitelileri bu etkinliğimizde bize katılmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Akköprü, Van Valiliği ve YYÜ Rektörlüğü tarafından da desteklenen bu etkinliğe tüm Yüzüncü Yıl Üniversiteliler davet ettiğini sözlerine ekldi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2013, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER