Yanlış İhbar Ekipleri Alarma Geçirdi

Van'da 4 çocuğun göçük altında kaldığı ihbarını alan polis, itfaiye, 112 ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) alarma geçti.Edinilen bilgiye göre olay, Bahçivan Mahallesi'nde meydana geldi. 4 çocuğun, 2011 yılında meydana gelen depremde...

Yanlış İhbar Ekipleri Alarma Geçirdi
Van'da 4 çocuğun göçük altında kaldığı ihbarını alan polis, itfaiye, 112 ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) alarma geçti.

Edinilen bilgiye göre olay, Bahçivan Mahallesi'nde meydana geldi. 4 çocuğun, 2011 yılında meydana gelen depremde hasar gören ve yıktırılan binanın sağlam duran bodrum katına girip mahsur kaldığı ihbarını alan polis, itfaiye, 112 ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) alarma geçti. İtfaiye ekipleri, çocukların mahsur kaldığı bodrum katına girip arama yaparken, mahsur kaldığı iddia edilen çocuklar ise kalabalık ekipleri görünce olay yerine geldi. Ekiplerin bodrumda mahsur kalan birilerini aradığını öğrenen çocukların, "Orada kimse yok. Aradığınız biziz" demeleri üzerine başta çocukların aileleri olmak üzere bölgedeki ekipler derin bir nefes aldı. Ekipler normale dönerken, çocukların aileleri ifade vermek için polis merkezine gitti.

Akşam eve gelmeyen çocukların ailelerinin, görgü tanıklarının çocukların bir ara yıkılan binanın bodrum katına girip çıktıklarını söylemeleri üzerine polis ve itfaiyeye haber verdiği öne sürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER