Vatso Yönetim Kurulu Başkanı Nadiroğlu’dan İşyeri Açılışı

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu, Edremit ilçesinde hizmet vermeye başlayan ‘Ahtamara Kahvaltı Sarayı ve Cafe’ isimli işyerinin açılışını gerçekleştirdi.VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Nadiroğlu,...

Vatso Yönetim Kurulu Başkanı Nadiroğlu’dan İşyeri Açılışı
Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu, Edremit ilçesinde hizmet vermeye başlayan ‘Ahtamara Kahvaltı Sarayı ve Cafe’ isimli işyerinin açılışını gerçekleştirdi.

VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Nadiroğlu, Edremit ilçesinde Van Gölü’ne karşı hizmet vermeye başlayan ve Türkiye'de marka haline gelen Van kahvaltısını verilecek olan Ahtamara Kahvaltı Sarayı ve Cafe’nin ikinci şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Açılış öncesi bir konuşma yapan Nadiroğlu, turistik ilçe olan Edremit’te bugüne kadar böyle bir işyerinin açılmamasının büyük bir eksiklik olduğunu kaydetti. Böyle nezih bir mekanda Van kahvaltısının verilecek olmasının kendisini mutlu ettiğini anlatan Nadiroğlu, “Böylesi büyük yatırımların yapılması cesaret ister. Arkadaşlarımız bu cesareti göstererek, 20 kişinin istihdam edileceği, oldukça nezih yer açmışlar, kendilerini bu cesaretlerinden dolayı kutluyorum. İşyerinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Halkın yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını belirten Ahtamara Kahvaltı Sarayı ve Cafe’nin işletmecisi Yunus Caner ise, Van’a ait otlu peynir, cacık, murtuğa ve kavut başta olmak üzere 50’ye yakın yiyecek ve içecek çeşidini müşterilerine servis ettiklerini ifade etti. Yaklaşık 20 personelin istihdam edildiğini de söyleyen Caner, 250 kişiye aynı anda hizmet verebilen işyerinde şark köşesinin de bulunduğunu belirtti.

Nadiroğlu, yapılan konuşmaların ardından işyerinin açılış kurdelesini Caner ile birlikte kesti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER