Van:Kongreye katılmak üzere yola koyuldular

VAN - HDP kongresine katılmak için Van'dan yola çıkan partililer , "Kongrede tutuklamalara rağmen nasıl güçlü olduğumuzu görecekler" mesajı verdi.

Van:Kongreye katılmak üzere yola koyuldular

HABER MERKEZİ-Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) yarın Ankara Arena’da düzenleyeceği 3’ncü Olağan Kongresi’ne gitmek üzere Van, Hakkari, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan, Erzurum ve Muş'tan binlerce kişi yola çıktı. Büyük bir coşkuyla yola çıkan Serhatlılar, ne engel çıkarsa çıksın Ankara'ya ulaşacaklarını söyledi. 

VAN'DAN 30 OTOBÜS YOLA ÇIKTI

Vanlılar sabahın erken saatlerinde Van Otogarı'na akın etti. İpekyolu, Tuşba, Erciş, Muradiye, Çaldıran, Çatak, Gevaş, Başkale, Bahçesaray, Saray ve Özalp ilçelerinden kent merkezine gelen binlerce yurttaş, buradan otobüslere binerek Ankara'ya doğru yola çıktı. Van ve ilçelerinden toplam 30 otobüs, Ankara'ya doğru yola çıkarken, çok sayıda kişi ise özel araçlarıyla otobüslere eşlik etti. 

Büyük bir coşku ile Ankara’ya gittiklerini dile getiren partililer, “Gözaltı ve tutuklamalara inat kongre salonunu dolduracağız. Kongrenin barış ve huzurlara vesile olmasını istiyoruz. Büyük umutla yapılacak olan kongre ile birlikte nasıl güçlü olduğumuzu göstereceğiz. Biz kazanacağız” diye konuştu. 

‘BİZ KAZANACAĞIZ’

Yine kongreye katılamak üzere sabahın erken saatlerinde Hakkari ve ilçelerinde bir araya gelen yüzlerce kişi de 5 otobüs ile yola çıktı. Hakkarililer de "Biz kazanacağız" mesajı verdi.

Yine Iğdır 2, Ardahan 1, Kars 4, Bitlis 5, Muş 6, Ağrı ise 6 otobüsle yola çıktı. Ankara'ya 4 otobüs ile gidilmesi kararlaştırılan Erzurum'da ise, önceki gün 60 HDP-DBP'linin gözaltına alınması nedeniyle sayının sınırlı tutulacağı belirtildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER