Vanfod Anadolu Fotoğraf Derneği Üyelerini Buluşturdu

Van Fotoğrafçılar Derneği (VANFOD) ‘1. Van Buluşması’ projesi kapsamında Anadolu Fotoğraf Derneği üyelerini bir araya getirdi.Şişli Öğretmen Evi’nde düzenlenen basın açıklamasında konuşan VANFOD Başkanı Tayfun Çiftçi, Türkiye’de...

Vanfod Anadolu Fotoğraf Derneği Üyelerini Buluşturdu
Van Fotoğrafçılar Derneği (VANFOD) ‘1. Van Buluşması’ projesi kapsamında Anadolu Fotoğraf Derneği üyelerini bir araya getirdi.

Şişli Öğretmen Evi’nde düzenlenen basın açıklamasında konuşan VANFOD Başkanı Tayfun Çiftçi, Türkiye’de ilk kez böyle bir projeyi gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını belirtti. VANFOD çatısı altında bir araya gelen Anadolu’nun profesyonel fotoğrafçılarından oluşan 100 kişilik bir ekibin Van ve Hakkari’deki tarihi, coğrafi güzellikleri fotoğraflara yansıtacaklarını belirterek, “Van Kalesi, Akdamar Adası, Çavuştepe, Hoşap Kalesi ve Bahçesaray gezi noktalarımızdır. Van’ı en iyi şekilde tanıtmak ve bu eşsiz coğrafyayı ulusal anlamda güzel haberlerle duyurmak, huzur ve barış ortamını arttırmak etkinliğimizin birincil amacıdır. Bu buluşmanın bölge turizmine de büyük katkı sağlayacak. İlimizi sanatsal ve kültürel anlamda tanıtacak ve geliştirecek birinci basamağı oluşturmaktadır” dedi. Çiftçi, bu buluşmanın her yıl daha da büyüyerek devam edeceklerine inandıklarını belirterek, buluşmanın Van halkı için hayırlı olmasını diledi.

Anadolu Fotoğraf Derneği Başkanı Hamit Yalçın ise, Anadolu fotoğrafçılarının iki gün boyunca kalacakları Van’ın eşsiz güzelliklerini objektifleriyle ölümsüzleştireceğini vurguladı. Van’da düzenlenen bu ilk buluşmanın Anadolu Fotoğraf Derneği’nin ülke genelindeki ilk etkinliği olacağına dikkat çeken Yalçın, “Bu etkinlik, Anadolu fotoğrafçılarının kaynaşmasına ve ülkemizin kültürel değerleriyle coğrafi güzelliklerini tanıtılmasına vesile olacaktır. Bunun yanında barış ve huzur ikliminin devamı adına önemli bir adımdır” dedi.

Anadolu’nun dört bir tarafından gelen usta fotoğrafçılar ile bölgenin tanışması adına yapılacak buluşmanın tarihi önem arz ettiğini ifade eden Yalçın, bu buluşma sonunda çekilen fotoğrafların Van Valiliği öncülüğünde önce Van’da sonra Hakkari olmak üzere yurdun değişik illerinde ve yurt dışında sergileneceğini söyledi.

Yalçın, buluşmanın bölgeye ve Anadolu fotoğrafçılarına hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2013, 00:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER