Van’da 27 yerleşim yerinin yolu kapandı

VAN - Van'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 27 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.

Van’da 27 yerleşim yerinin yolu kapandı

Van'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Bahçesaray'da 11, Başkale'de 2 ve Gürpınar’da ise 14 olmak üzere toplam 27 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. 

ÇIĞ VE BUZLANMA UYARISI

Meteoroloji 14'üncü Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Açıklamada, “Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; genellikle doğulu ve güneyli yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor” denildi. 

Bu gece gerçekleşen en düşük sıcaklığın Muş'ta eksi 11, Van'da eksi 8, Bitlis'te eksi 11, Hakkâri'de eksi 10 derece olarak ölçüldüğünün kaydedildiği açıklamada, günün beklenen en yüksek sıcaklıklarının ise şöyle olacak; "Van'da 3, Bitlis'te 0, Muş'ta eksi 1 ve Hakkari'de 3 derece." Bölge genelinde buzlanma ve yüksek kesimlerde çığ tehlikesinin beklendiği ifade edilirken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarı yapıldı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER