Van halkı NA NA NA diyor...

Van halkı NA NA NA diyor...

Van halkı NA NA NA diyor...
HDP ve DBP İl Örgütleri yaklaşan referandum nedeniyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bugün Erciş, Tuşba, İpekyolu ve Çaldıran’da halkla buluşan HDP ve DBP halkı referandum konusunda  bilgilendirdi.
 
HDP Van Milletvekilleri Lezgin Botan, Bedia Özgökçe Ertan, Adem Geveri, STÖ temsilcileri ve HDP-DBP İl-İlçe Örgütlerinin katıldığı çalışmalara ilişkin esna ziyaretleri ve halk buluşmaları düzenlendi.


ERCİŞ


Van’ın Erciş ilçesinde referandum çalışmaları kapsamında köyler gezilerek, halk selamlanıyor. Köy gezmelerine HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe , HDP-DBP’li heyet ile TJA’lılar katıldı.  Kocapınar, Çetintaş, Partaj, Dilan, Kekiksırtı, Gözütok köylerinde Bedia ve heyet kadınların ve çocukların yoğun ilgisi ile karşılandı. Çocukların farklı dillerde yazılan ‘hayır’ yazılarını kıyafetlerine takması renkli görüntüler ortaya çıkardı. Partaj köyünde de kadınlar ile erbane eşliğinde kadın toplantısı alındı. Burada kadınlara seslenen Bedia Özgökçe,16 Nisan’da zalimlere en iyi cevabı kadınların vereceğini söyledi.
 
Konuşmaların ardından köy ziyaretleri halaylar, sloganlar ve zafer işaretleriyle son buldu.

Gürpınar
 
Van’ın Gürpınar ilçesinde ise HDP’li ve DBP’li heyet referandum çalışmalarına kötü hava koşullarına rağmen devam ediyor. Halkın yoğun ilgi gösterdiği referandum çalışmalarına Ortaköy ve Bozyiğit köylerinde devam edildi.  Köy ziyaretlerinde HDP’nin seçim aracından çıkan hareketli parçalar eşliğinde heyet ve kadınlar sarı kırmızı renkleri ile halaya durdu.


 
 
TUŞBA

HDP Van Milletvekili Adem Geveri ve HDP-DBP İlçe yoneticileri Tuşba'da halkla bir araya gelerek HAYIR için destek istedi.
Referandum çalışmaları kapsamında Tuşba Marmît, Şahgeldi,  Yeşilköy,  Pêqerîb ve Erdewêz köylerinde halkla bir araya gelen HDP-DBP heyeti halka referandumun önemini anlatarak HAYIR için destek istedi.
Geveri yaptığı konuşmada Van halkının 7 Haziranda yaptığı gibi 16 Nisan'da da HAYIR diyerek dur diyeceğini söyledi.


 
ÇALDIRAN
Çaldıran’da DBP HDP İlçe Örgütleri halkla bir araya gelerek referandumda HAYIR için destek istedi. Çaldıran’ın mahallelerinde özellikle kadınların yoğun ilgisiyle karşılanan Partililer referandumun önemine dikkat çekerek 16 Nisan’da herkesi sandıkları doldurmaya çağırdı.
 
İPEKYOLU
HDP ve DBP İpekyolu İlçe Örgütleri de çalışmalar kapsamında halkla buluştu. Çat Kapı yöntemiyle halkı ziyaret eden partililer, 16 Nisan tarihinin yeni bir dönemin başlangıcı olabileceğini belirterek, atılacak her bir oyun önemine vurgu yaptı. 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2017, 12:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Irmak
Hasan Irmak - 1 yıl Önce

Allah aşkına, "i̇stikrar için evet!" dışında bana neyin değişeceğine dair somut bir şey gösterebilen var mı? niçin evet diye soruyoruz, vatan için diyorlar. niçin evet diye soruyoruz, istikrar için evet diyorlar. i̇yi de arkadaş zaten şu an her güce sahibiz de niye biz başkanlığı tartışıyoruz. ne değişecek hayatımızda? terörü öyle bitireceğinizi söylerken niye şimdi bitirmiyorsunuz?

SIRADAKİ HABER