Van'da Polisin kolunu ısırdığı iddiasıyla HDP'li Aydeniz'e soruşturma başlatıldı

VAN - Van Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz hakkında "görevi yaptırmamak için direnme" ve "Basit kasten yaralama" iddiasıyla soruşturma başlattı.

(MA)
Van'da Polisin kolunu ısırdığı iddiasıyla HDP'li Aydeniz'e soruşturma başlatıldı

Abdullah Öcalan'a yönelik tecridin kaldırılması talebiyle açlık grevinde olan Leyla Güven’e destek vermek için yapılan yürüyüşün Van ayağında polislerin müdahalesiyle karşılaşan HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz hakkında soruşturma başlatıldı. Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Aydeniz'in müdahale sırasında bir polisin kolunu ısırdığı iddiasıyla hakkında "Görevi yaptırmamak için direnme" ve "Basit kasten yaralama" gerekçeleriyle soruşturma başlatıldı. 

NE OLMUŞTU?

Van'dan dün "100'üncü Gününde Leyla'ya, Tecridi Kırmaya" sloganıyla Diyarbakır’a yürümeye başlayan HDP milletvekili ve belediye eş başkanları, il binasının bahçesinde polisin müdahalesiyle karşılaşmıştı. HDP Hakkari milletvekili Leyla Güven'e destek amacıyla yürüyüş yapmak isteyen HDP milletvekilleri Muazzez Orhan, Murat Sarısaç, Saliha Aydeniz ve Sait Dede'ye polis izin vermemişti.Olay sonrasında bir polis memuru, Aydeniz'in kolunu ısırdığı iddiaıyla 10 gün iş göremezlik raporu almıştı.Müdahale sırasında atılan gaz bombası ve plastik mermiler 2 HDP'linin kafasına ve yüzüne isabet etmesi sunucu yaralanmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 20:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER