Van'da HDP'nin seçim çalışmalarına yoğun ilgi

VAN - HDP Van’da seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bugünde mahallelerde halkla bir araya gelen Eşbaşkan adayları yoğun ilgi ile karşılandı.

Van'da HDP'nin seçim çalışmalarına yoğun ilgi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yerel seçimlere sayılı günler kala çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.  İpekyolu, Özlap, Başkale, Çatak, Çaldıran, Edremit'te halkla buluşan HDP’liler ve eşbaşkan adaylarına halk yoğun ilgi gösterdi. 

İPEKYOLU

İpekyolu Eşbaşkan Adayları Azim Yacan ve Şehzade Kurt’ta köy ziyaretlerinde bulunda ve burada halka hitap ederek Yukarı Gölalan, Aşağı Gölalan’ın sorunları için halkın çözüm önerilerini aldı. Kurt ve Yacan, köy ziyaretlerinin ardından TMMOB’u ziyaret ederek oda başkanları ile çeşitli konularda istişarede bulundu.

ÖZALP

Özalp'ta seçim çalışmaları son sürat devam ediyor. Özalp Belediyesi Eşbaşkan adayları Dilan Örenci Yakup Almaç ve beraberindekiler seçim çalışmaları kapsaminda Özalp'a bağlı Sağmalı (Noşar) mahallesinde halkla bir araya geldi. Özellikle kadınlarin yoğun ilgisi ile karşılanan Eşbaşkan Dilan Örenci,HDP nin kadın partisi olduğunu belirterek zafere kadinlarla yüruyeceklerini soyledi.

ÇATAK

Çatak'ta ise HDP Belediye Eşbaşkan adayları çat kapı seçim çalışmalarına devam ediyor.Çatak Belediye Eşbaşkan adayları Esra Babur,Murat Bozdemir ve yerine kayyum atanan Çatak Belediye Eşbaşkanı Celalettin Bartu’nun da aralarında bulunduğu grup Kahpıh (Yuvalıçam) İninis(Korulu) ve Der(Övenler) mahallelerinde seçim çalışmaları kapsamında halkla bir araya geldi.Belediye Eşbaşkan adaylarının da içinde bulunduğu grup daha sonra Çünük (Albucak) mahallesinde halk toplantısı düzenleyerek yurttaşlarla bir araya geldi.

ÇALDIRAN

Çaldıran ilçesinde HDP’li adaylar seçim çalışmalarını tüm yoğunluğuyla sürdürüyor. Çaldıran Belediyesi Eşbaşkan adayları Leyla Atsak ve Faruk Demir ile Belediye meclis üyeleri ve partililerle beraberindekiler Çaldıran'a bağlı Han (Xan) Başeymez (Avesor) ve merkez Kışla mahallesinde kapı kapı dolaşarak 31 Mart yerel seminler için destek istediler. Gidilen mahallelerde sıcak bir karşılama ile karşılanan HDP heyeti 31 Mart seçim gecesine kadar çalışmalarını aralıksız sürdürecek.

BAŞKALE

Başkale Eşbaşkan adayları Şengül Polat ve Erkan Acar ise, Qereci, Sacan, Gundşex mahallelerini ziyaret ederek halkla bir araya geldi ve sorunlarını dinledi.

EDREMİT

Edremit Belediye Eşbaşkan Adayları Gülcan Kaçmaz ve Medeni Özer'de Süphan Mahallesi'nde halkla bir araya gelerek, yurttaşların sorun ve sıkıntılarını dinlediler. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 01:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER