Van'da HDP'nin halk ziyaretleri devam ediyor

VAN - HDP Eşbaşkan adayları ve partililer Van merkezde ve ilçelerde seçim çalışmalrını aralıksız sürdürüyor.

Van'da HDP'nin halk ziyaretleri devam ediyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yerel seçimlere sayılı günler kala çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Eşbaşkan adayları ve partililer seçim çalışmaları kapsamında Çaldıran ,İpekyolu ,Çatak ,Saray ve Edremit'e  Mahallelerde çat kapı ziyeretlerle, Esnaf ziyaretleri ve kadın toplantıları ile halkla bir araya geldi.

ÇALDIRAN

Çaldıran halkı 31 Mart’ta AKP MHP İttifakını bozguna uğratacak.

Van Büyükşehir Belediye Eş başkanları ilçe programlarına hız kesmeden devam ediyor. Çaldıran’da seçim çalışmaları kapsamında Van Büyükşehir Belediye eş başkan adayı Mustafa Avcı ve ilçe belediye eş başkan adayları Faruk Demir, Leyla Atsak beraberinde esnaf ve sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi.

Esnaf ve sivil toplum örgütleri ziyaretine Büyükşehir Belediye eş başkanı Mustafa Avcı ve ilçe belediye eş başkan adayları Faruk Demir,Leyla Atsak, DTK ve ilçe yönetimi katıldı.

İlçe merkezinde esnafları dolaşarak ziyaret eden Büyükşehir Belediye eş başkan adayı Mustafa Avcı yoğun ilgi ile karşılandı. 31 Mart seçimleri Van ve Türkiye için çok önemli olduğunu belirten ilçe esnafı, bu seçimde belediyelerinı alacaklarını ve kayyım enkazını beraber kaldıracaklarını dile getirdi. Esnafların sorunlarını dinleyen

Avcı yaptığı konuşmada ’’Burada yaşanan savaşlar beraber yaşanan ekonomi başta olmak üzere Türkiye’ de yaşanan toplumsal huzursuzluğun sebebi AKP ve MHP ittifakıdır. Yaşanan ekonomik kriz bu ittifakın savaş ısrarıdır. Bizler 31 Mart’ta sandıkta AKP ve MHP ittifakının oyununu bozacağız.’’dedi

Esnaf ziyaretinin ardından Çaldıran Ziraat Odası yönetim kurulu ziyaret edildi.

Büyükşehir Belediye eş başkanı Mustafa Avcı burada yaptığı konuşmada " AKP'nin tarım politikaları yüzünden tarım bitme noktasına geldi.Bakın sebze ve meyve dış ülkelerden ithal ediyor.Patates ve soğan en rahat yetiştirilen ürünler iken şimdi dışardan alınıyor. İnsanlar toprağını terk ediyor.Tarıma yönelik projelerinin olduğunu dile getiren Büyükşehir eş başkan adayı Mustafa Avcı "Tarım elverişli topraklar için sulama başta olmak üzere tarımsal danışmanlık ilgili her türlü desteği sunacağız.Üretilen ürünün pazar sorunu olmayacak."dedi

Yapılan ziyaretlerden sonra eş başkanlar seçim bürosunu ziyaret etti.

İPEKYOLU

İpekyolu ilçesinde HDP'nin seçim çalışmaları çat kapı buluşması şeklinde sürdü. Aralarında HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan, HDP İpekyolu Belediye Eşbaşkan Adayı Şehzade Kurt'un da bulunduğu çok sayıda HDP'li kadın, ilçede bulunan taziye evlerini ziyaret etti, ardından da mahallede bulunan bir evde, kadınlarla buluştu. Kadınlar burada Türkiye'nin içinden geçtiği süreci değerlendirdi.

ÇATAK

Çatak’ta eşbaşkan adayları ve yerine kayyım atanan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Çatak Belediyesi Eşbaşkanı Celalettin Bartu’nun da bulunduğu HDP’liler, Xavıştan (Narlı) ve Bere Duquh (Sugeldi) mahallelerinde çat kapı seçim çalışmaları kapsamında ilçe sakinleriyle bir araya geldi. İlçe sakinleri tarafından ilgiyle karşılaşan eşbaşkan adayları, 31 Mart’ta gasp edilen belediyelerini geri alarak hep birlikte yönetecekleri mesajlarını verdi. 

SARAY

Saray ilçesinde HDP Belediye Eşbaşkan Adayı Caziye Duman ve beraberindekiler, Beyarslan (Şerefxane) Mahallesi'nde yurttaşlarla buluştu. Mahalle meydanında, yurttaşlar tarafından karşılanan eşbaşkan adayları ve beraberindeki partililer daha sonra hasta ziyareti gerçekleştirdi. Tekrar mahalle sokaklarında dolaşırken ekmek pişiren kadınlarla tandır başına oturan Caziye, Kürt kadınların hünerlerinden bahsederek tüm zorluklara göğüs geren kadınların desteğiyle 31 Mart'ta Saray'ın zaferin adresi olacağını belirtti.

EDREMİT

Edremit Belediye Eşbaşkan Adayı Gülcan Kaçmaz ile beraberindeki partili kadınlar seçim çalışmaları kapsamında ilçeye bağlı Fırat Mahallesi’nde kadınlarla düzenledikleri toplantıda bir araya geldi. Kadınlar Gülcan Kaçmaz’a ve partili kadınlara yoğun ilgi gösterdi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER