Van'da Darp edilen genç, polis hakkında suç duyurusunda bulundu

VAN – Van’da Vehbi Aslan adlı bir yurttaş, 15 Temmuz günü yanına gelen polislerce iddiaya göre dakikalarca dövüldü. Aslan, aldığı darp raporuyla birlikte polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Van'da Darp edilen genç, polis hakkında suç duyurusunda bulundu

Van'ın İpekyolu ilçesinde bulunan AKP İl binasının hemen yanındaki boş alanda oturan Vehbi Aslan adlı yurttaş,iddiaya göre 15 Temmuz günü yanına gelen polislerce darp edildi. Aslan, aldığı darp raporuyla birlikte polisler hakkında suç duyurusunda bulundu. 

'BENİ 10 DAKİKA BOYUNCA DÖVDÜLER'

Yaşananlar ile ilgili konuşan Aslan, “ İki polis silahıyla yanıma yanaştı. Ellerimi kaldırmamı istedi. Ardından trafoya yaslanmamı istedi. Trafoya yaslanmasının ardından kimlik kontrolü yapıldı ve üstüm arandı. Ardından beni AKP İl binasının karşısında bulunan polis kulübesinin yanına götürdüler. Orada 20-30 metre yürüdükten sonra bir odaya götürerek enseme bilmediğim bir şeyle vurdular ve yere düştüm. Sonrasında biri beni tekmelemeye başladı. Beni 10 dakika boyunca dövdüler” dedi. 

'DÖVMEMDEN DOLAYI HAKARETE UĞRADIM'

Kolundaki dövmeden dolayı da polislerin hakaretine uğradığını söyleyen Aslan, "Sonra bıraktılar. Sonrasında baş ağrısı, halsizlikten ötürü uzaklaştığım polis kontrol noktasına yeniden geldim ve beni hastaneye götürmelerini istedim. Polisler de bana 'burası 112 mi?' diye tepki gösterdi. Ardından oradan uzaklaştım ve bir yurttaşın aracıyla hastaneye gittim" dedi.  

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Hastanede olduğu sırada kendisini darp eden polisin yanına gelerek, “Burada ne işin var” dediğini ve orada polisle tartıştığını söyleyen Aslan, "Hastanenin güvenlik görevlilerinin araya girmesi ile sakinleştik. Hastaneden darp raporu alarak polisler hakkında suç duyurusunda bulundum" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER