Van'da Cinsel istismar davası ertelendi

VAN - 14 yaşındaki engelli çocuğa istismarda bulunan aktarcı Ö.B.'nin, "Nitelikli cinsel istismar" suçundan yargılandığı davanın duruşması ertelendi.

Van'da Cinsel istismar davası ertelendi

Van’da tedavi için yanına gittiği 14 yaşındaki engelli çocuğa istismarda bulunan aktarcı Ö.B.'nin, "Nitelikli cinsel istismar" suçundan yargılandığı davanın 5'inci duruşması Van 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tutuklu sanık Ö.B.'nin katıldığı duruşmada, sanık ve mağdur avukatlarının yanı sıra çocuğun ailesi katıldı. 

Kimlik tespitiyle başlayan duruşmada karar veren mahkeme heyeti Adli Tıp Kurumu'nun (ATK) raporlarında netlik olmamasından kaynaklı, net rapor alınması için dosyanın tekrar ATK'na gönderilmesine karar verdi. 

Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, bir sonraki duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

NE OLMUŞTU?

Van'da, 14 yaşında ve yüzde 21 engelli olan bir kız çocuğu, kanama tedavisi için gittiği 68 yaşındaki Ö.B. adlı kişinin cinsel istismarına maruz kaldı. Olay, çocuğun 3 yıl sonra gittiği doktorda verilen raporlarla ortaya çıktı. Doktor raporundan sonra çocuk, kendisini tedavi etmek için evlerine gelen Ö.B. tarafından cinsel istismara maruz kaldığını anlattı. (Van/MA)

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER