Van'da 319 Yerleşim Yerinin Yolu Kapandı, 5 ilçede okullar tatil edildi

VAN-Van'da etkili olan kar yağışı sebebiyle toplam 319 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.

Van'da 319 Yerleşim Yerinin Yolu Kapandı, 5 ilçede okullar tatil edildi

HABER MERKEZİ-Van'da etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiledi.Kar yağışı nedeniyle toplam 319 yerleşim yolu ulaşıma kapanırken, 5 ilçede ise okullar tatil edildi.

Kar yağışı ve tipi nedeniyle Bahçesaray'da 70, Başkale'de 46, Çatak'ta 125, Erciş'te 3, Gevaş'ta 13, Gürpınar'da 60 ve Saray ilçesinde ise 2 olmak üzere toplam 319 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı .Kapalı yolların açılması için çalışmalar sürüyor.

OKULLARA KAR TATİLİ

Öte yandan,Van’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde okullar tatil edildi. Van Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle , İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde de okulların bugün  için (9 Ocak) tatil edildiği bildirildi. Çatak ve Çaldıran'da ise yarın için (10 Ocak) okullar tatil edildi.

BİTLİS- HAKKARİ

Bitlis'te 297 köy ve Hakkari'de ise 113 köy ile 241 mezranın yolu kapandı. Tatvan'da da okullar yarın için (10 Ocak)Tatil edildi.Tatvan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe merkezi ve köylerde ilk ve orta dereceli okullarda yarın için eğitim yapılmayacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 17:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
BİLAL DEMİR
BİLAL DEMİR - 3 ay Önce

Allah yardım etsin inşAllah kış ayı zordur

SIRADAKİ HABER