Rektör Prof. Dr. Battal’dan Konservatuar Müjdesi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nın genel kurul toplantısında YYÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı kurulmasının uygun görüldüğünü söyleyerek, “Bundan...

Rektör Prof. Dr. Battal’dan Konservatuar Müjdesi
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nın genel kurul toplantısında YYÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı kurulmasının uygun görüldüğünü söyleyerek, “Bundan sonra halkımızla iç içe müzikseverler ve sanatseverlerle birlikte konservatuarımızı geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, şu andan itibaren Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nın teşkilatlanması için çalışmalara başladıklarını belirterek, “Konservatuar bizim için çok önemli ve gerekli bir birimdi. Bu konservatuarla bölgemizde müzik potansiyelimizi derleyip, toparlayıp ülkemize ve dünyaya kazandırmış olacağız. Bu anlamda çok güzel bir konservatuar çalışmasını başlatıp, akademik ve idari personelimizle bu işin üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Bölgemiz, ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra halkımızla iç içe müzikseverler ve sanatseverlerle birlikte konservatuarımızı geliştirmeyi hedefliyoruz. Konservatuarımızın iyi bir noktaya gelmesi için daha önce İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve bazı başka üniversitelerle görüşmelerimizi yapmıştık. Konservatuar kurulduğunda bize destek vereceklerini söylemişlerdi. Onlarla tekrar görüşmeye başladık. Konservatuarımızın bölgedeki güçlü potansiyel ile müzik alanına farklı bir bakış açısı getireceğine inanıyorum. Tekrar hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2013, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER