Profesyonel Spor Kulübü Derneği 120 Kişiye Kurs Verdi

VAN (İHA) – Van Profesyonel Spor Kulübü Derneği 120 kişiye İçişleri Bakanlığı destekli profesyonel fotoğrafçılık, Osmanlıca, resim hat sanatı ve Uzakdoğu sporları kursu verdi.Profesyonel Spor Kulübü Derneği tarafından verilen kokteylde...

Profesyonel Spor Kulübü Derneği 120 Kişiye Kurs Verdi
VAN (İHA) – Van Profesyonel Spor Kulübü Derneği 120 kişiye İçişleri Bakanlığı destekli profesyonel fotoğrafçılık, Osmanlıca, resim hat sanatı ve Uzakdoğu sporları kursu verdi.
Profesyonel Spor Kulübü Derneği tarafından verilen kokteylde konuşan Profesyonel Spor Kulübü Derneği Başkanı Abdulcebbar İyison, 6 ay süren eğitimler sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi verileceğini söyledi. Başkan Abdulcebbar İyison, “Dernek olarak yaklaşık 6 ay önce başlatmış olduğumuz kurslarımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Toplamda 120 kişiye bu kurslar neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi vereceğiz. Profesyonel fotoğrafçılık, Osmanlıca, resim hat sanatı ve Uzakdoğu sporları eğitimi alanında kurslarımız oldu. Şu anda bir tiyatro kursu açtık. Maddi durumu iyi olmayan çocukları, madde bağımlısı olan çocukları ve özellikle şiddete yönelen çocuklara yönelik bu kursları veriyoruz” dedi.
Yeni açılan tiyatro kursu hakkında bilgiler veren tiyatro eğitmeni Gökhan Şos ise, “Eğitimlerimize geçen hafta başladık. Şu an itibariyle 30 öğrencimiz var. Derneğimiz bize çok katkı sundu. Ancak sayıyı arttırmak için desteğe ihtiyacımız var. Gerek bakanlık nezdinde gerekse de il nezdinde bu desteklere ihtiyacımız var. Destek olması halinde daha iyi işler başaracağımıza inanıyoruz. Amacımız kimsesiz, işsiz ve maddi durumu iyi olmayan çocukları bir meslek sahibi yapmaktır” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER