Mehteran takımı Vanlıları coşturdu

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetine destek veren vatandaşlara, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı unutulmaz bir gece yaşattı.15 Temmuz gecesinden bu yana meydanlardaki...

Mehteran takımı Vanlıları coşturdu
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetine destek veren vatandaşlara, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı unutulmaz bir gece yaşattı.
15 Temmuz gecesinden bu yana meydanlardaki demokrasi nöbetleri tüm yurtta olduğu gibi Van’da da devam ediyor. Darbe girişimi sonrasında Van’da başlatılan ’demokrasi nöbeti’ halkın yoğun katılımıyla devam ediyor. Beşyol Meydanı’nda toplanan binlerce vatandaş, FETÖ’nün darbe girişimine tepki göstererek Türk bayrakları açtı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterlerini taşıdı. Dün akşamki etkinlikte darbe girişiminde şehit olanlar için dua edildi. Yapılan konuşmaların ardından meydana marşlar çalarak giren Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı, alandaki vatandaşlardan yoğun alkış aldı.
Mehter gösterisinin ardından imam hatipler tarafından okunan duaların ardından program sona ererken, demokrasi bekçileri sabah namazını kıldıktan sonra evlerine gitti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER