Kayyıma 'badem bıyıklı' diyen gazeteciye dava

AKP'deki bıyık modasına valiler de uymuştu. Gazeteci davaya tepki gösterdi.

Kayyıma 'badem bıyıklı' diyen gazeteciye dava

HABER MERKEZİ-Gazeteci Oktay Candemir bir yazısında Van Büyükşehir Belediyesi Kayyımı Murat Zorluoğlu için "Badem bıyıklı" dediği için hakkında "Kamu görevlisine görevinden dolayı yazılı iletiyle alenen hakaret" iddiasıyla dava açıldı.  

Van’da yaşayan Gazeteci Oktay Candemir’in 22 Aralık 2017 tarihinde bir haber sitesinde yazdığı "Badem bıyık bilakis" başlıklı yazısını kendisine hakkaret sayan Büyükşehir Belediyesi Kayyımı Murat Zorluoğlu, gazeteci hakkında şikayetçi oldu. Kayyımın talebi üzerine harekete geçen Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Candemir’in "Kamu görevlisine görevinden dolayı yazılı iletiyle alenen hakaret" suçu işlediğini iddia ederek cezalandırılmasını istedi. Konuya ilişkin soruşturmanın ardından hazırlanan iddianamenin Van Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesi üzerine Candemir, hakkında dava açıldı. Candemir, yazdığı "Van Valisi Zorluoğlu da badem bıyık bıraktı. İşte ne olduysa o sözlerden sonra oldu" ifadelerden dolayı önümüzdeki günlerde hakim karşısında çıkacak. 

‘BADEM BIYIĞA’ LAF ATMAK SUÇ OLDU’
Van Valisinin AKP’deki modaya uyarak badem bıyık bıraktığını ve kendisinin de buna dair ironik bir yazı kaleme aldığını ifade eden Candemir, “Artık badem bıyığa laf atmak suç oldu” diyerek açılan davaya tepki gösterdi. (MA)

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER