Kavram’da tercih dönemi yoğun geçiyor

Van’da üniversite tercihlerini doğru yapmak isteyen öğrenciler, Kavram Eğitim Kurumları’na akın ediyor.Vanlı öğrenciler, okuyacakları üniversiteleri doğru tercih etmek için Van’daki Kavram Eğitim Kurumları bünyesindeki Kavram Temel...

Kavram’da tercih dönemi yoğun geçiyor
Van’da üniversite tercihlerini doğru yapmak isteyen öğrenciler, Kavram Eğitim Kurumları’na akın ediyor.
Vanlı öğrenciler, okuyacakları üniversiteleri doğru tercih etmek için Van’daki Kavram Eğitim Kurumları bünyesindeki Kavram Temel Lisesi ve Öz Kavram Özel Eğitim Kursu’na akın ediyor. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Kavram Eğitim Kurumları Müdürü Lokman Tekin, 25 Temmuz itibariyle tercihlere başladıklarını belirterek, üniversite tercih döneminin çok yoğun ve keyifli geçtiğini söyledi. 4 rehber öğretmenin gün boyu hizmet verdiğini ifade eden Tekin, her öğretmenin günde ortalama 150 öğrenciyle görüştüğünü söyledi. Tercih işlemlerinin üç aşamada yapıldığına dikkat çeken Tekin, “İl olarak öğrencilere neleri tercih edebileceklerini gösteren listeler veriliyor. Daha sonra bu listelerde eleme yapılarak son olarak da bildirimde bulunuluyor” dedi.
Çevre il ve ilçelerden öğrencilerin gelip tercihlerini yaptıklarını anlatan Tekin, “Kendi öğrencimiz olsun veya olmasın tüm öğrencilere yardımcı oluyoruz. Tercih için gelen öğrenciler, randevu alıp sırasını bekliyor. Sırasını bekleyen öğrencilerimizle asistan öğretmenlerimiz sohbet ederek, tercihle ilgili kendileriyle fikir alışverişinde bulunuyorlar. Bu da onların daha doğru bir tercih yapmalarında önemli rol oynuyor. Biz Kavram Eğitim Kurumları olarak şimdiden tüm öğrencilerimize, tercihlerinin hayırlı olmasını diliyor, kendilerini başarılar temennisinde bulunuyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER