HDP’nin Gürpınar ve Başkale’de açtığı seçim bürolarına kitlesel katlım

VAN – HDP 24 Haziran seçimlerine dönük çalışmalarını Gürpınar ve Başkale ilçelerinde kitlesel bir şekilde yaptığı büro açılışları ile sürdürdü.

HDP’nin Gürpınar ve Başkale’de açtığı seçim bürolarına kitlesel katlım

HDP’nin Van’da 24 Haziran seçim çalışmaları, Gürpınar ve Başkale ilçelerinde kitlesel bir şekilde gerçekleştirdiği büro açılışlarıyla devam ediyor. HDP’liler, şehir merkezinden konvoy halinde ilk olarak Gürpınar ilçesinde seçim bürosunun önünde çalınan müzikler eşliğinde halay çeken kitleye eşlik etti. Büro açılışına HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan,  HDP İl Eşbaşkanları Yadişen Karabulak, Ümit Dede, HDP milletvekilleri aday adayları, TJA aktivistleri, DTK ve çok sayıda yurttaş katıldı.  Büro açılışı öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren Ali Atalan, “Görüyorsunuz ki bir seçimi daha OHAL koşullarında yapıyoruz. Etrafımız şu anda TOMA’lar, zırhlı araçlarla dolu. Bizler bu kalabalık kitleyle bir kez daha AKP’nin korku politikasını boşa çıkardık" dedi.

Konuşmanın ardından büronun açılışını alkışlar eşliğinde gerçekleştiren HDP’liler bir kez daha halay çekti.

‘ÖZGÜRLÜK TALEPLERİMİZİN KARŞILIĞINI 24 HAZİRAN’DA ALACAĞIZ’

Gürpınar’dan Başkale ilçesine yine konvoy şeklinde seçim çalışmalarını sürdüren HDP’liler Başkale’de de büyük bir coşkuyla karşılandı. Orada da konuşmasını şu cümlelerle sürdüren Atalan, “Başkale halkı onurlu bir halktır. 7 Haziran seçimleri ve 1 Kasım seçimlerinde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de yüzde yüz bir katılım bekliyoruz. Biz bu ülkeden özgürlük, demokrasi, onurlu bir yaşam, eşitlik istiyoruz. Kimseden sadaka istemiyoruz. Kendi irademizle bu taleplerimizi 24 Haziran’da karşılığını alacağız. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi. 

Konuşmanın ardından büro açılışını zılgıt ve alkışlarla açan HDP’liler çalınan müzikler eşliğinde halay çekti. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER