HDP’den Van'da İnsan ve Özgürlük Partisine Ziyaret

HDP Van İl Örgütü, hafta içinde yaptığı açıklama ile HDP ve Demirtaş’ı destekleyeceklerini açıklayan İnsan ve Özgürlük Partisi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu.

HDP’den Van'da  İnsan ve Özgürlük Partisine Ziyaret

HABER MERKEZİ-Aralarında HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede, Van Milletvekili Adayı Tayip Temel ve HDP Van Milletvekili Lezgin Botan’ın aralarında bulunduğu HDP heyeti hafta içinde 24 Haziran seçimlerinde HDP ve Demirtaş’ı destekleyeceklerini açıklayan İnsan ve Özgürlük Partisi’ni ziyaret etti.

Partilerine dönük destek açıklamasında bulunan İnsan ve Özgürlük Partisi’ne yaptıkları teşekkür ziyaretinde konuşan HDP’nin Van Milletvekili Adayı Tayip Temel, “24 Haziran'ı Kürtler açısından bir hesap sorma günü olarak görüyoruz" dedi. Serhat bölgesinin diğer kentlerinde de HDP’liler çalışmalarını sürdürdü.

Van’da seçim çalışmaları kapsamında HDP'liler, 24 Haziran’da HDP ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı destekleme kararını açıklayan İnsan ve Özgürlük Partisi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu.

HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, Van Milletvekili Adayı Tayip Temel ile partinin Van İl Eşbaşkanı Ümit Dede tarafından gerçekleştirilen ziyarette, heyeti İnsan ve Özgürlük Partisi Genel Başkanı Mehmet Kamaç ve parti yöneticileri karşıladı. 

'AKP-MHP İTTİFAKI SEÇİMİ KAZANMA DEĞİL KÜRT İNKARINA DÖNÜKTÜR'

Yapılan sohbette seçimlere dair gözlemlerini aktaran İnsan ve Özgürlük Partisi Genel Başkanı Mehmet Kamaç, halkın suskun görünse de seçimlerde Kürt halkına yaşatılanlara büyük yanıt vereceğini ifade etti.

HDP Milletvekili Adayı Tayip Temel ise, destekleri için Kamaç'a teşekkür etti. Seçimlerin Kürt halkı için tarihi bir önem taşıdığını söyleyen Temel, Türkiye'de yaşanan felaketin mutlaka sonlandırılması gerektiğini belirti. Temel, "AKP'nin MHP ile yaptığı ittifak sadece seçimi kazanmak için yapılan bir stratejik ittifak değil, Kürt halkının imha ve inkarına dönük bir ittifaktır. Biz 24 Haziran'ı Kürtler açısından bir hesap sorma günü olarak görüyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER