HDP Van ve İlçelerinde Seçim Çalışmalarına devam ediyor

Seçimler için geri sayım başladı

HDP Van ve İlçelerinde Seçim Çalışmalarına devam ediyor

HABER MERKEZİ-HDP'nin 8-0 yapmakta kararlı olduğu Van ve ilçelerinde seçim çalışmaları aralıksız bir şekilde sürüyor. HDP'liler bugün Bitlis sınırındaki Gevaş, Ağrı sınırındaki Erciş, Hakkari sınırındaki Başkale ve ‘9. Gezegen’ olarak adlandırılan Bahçesaray ilçesinde çalışmalarını sürdürdü. 

İPEKYOLU

Merkez İpekyolu ilçesinde HDP milletvekili adayı Mukaddes Karakoç, DBP il Eşbaşkanı Ökkeş Kawa İpekyolu HDP ilçe eşbaşkanı Edibe Babur, yerine kayyum atanan İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Beritan Tayan ve beraberindekiler ilk olarak geçtiğimiz gün yangın çıkan Rus Pazarı esnaflarına geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Dükkanı yanan esnaflar, belediyenin geç gelen itfaiyesinin su deposunun boş olduğunu ve yangının TOMA aracı ile söndürüldüğünü söyledi. Esnafların şikayetlerini dinleyen partililer daha sonrasında ise ilçeye bağlı Halilağa ve Seyit Fehim mahallelerindeki pazar esnaflarını ziyaret etti.  Pazar ziyaretinde esnaflar satışların olmamasından şikayetçi olurken alışverişe gelen yurttaşlar ise pahalılıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Burada da halkın sorunlarını dinleyen partililer 24 Haziran sonrasında bu durumdan HDP ile çıkarılacağının mesajını verdi.

GEVAŞ

Gevaş ilçesinde ise aralarında yerine kayyum atanan Edremit Belediye Eşbaşkanı Rojbin Sevil Çetin’in de bulunduğu kadınlar ilçeye bağlı Kayalar(İrç), İkizler(Tisok), Uysal (Virkanis)  mahallelerinde halkı ziyaret etti.  HDP’lilere köylüler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Kadınlar kapı kapı çalışmalarını sürdürürken, anons aracında çalınan müziklere yurttaşlar halayla eşlik etti. 

REKORLAR İLÇESİ BAŞKALE SEÇİME HAZIR

HDP’nin her seçim Türkiye’de en fazla oy aldığı Başkale ilçesinde de seçim çalışmaları aralıksız bir şekilde en ücra mahallelere kadar sürüyor. Çalınmadık kapı bırakılmayan mahallelerde, seçim aracının girmesiyle yaşlısından çocuğuna yurttaşların yoğun ilgisi dikkat çekerken, coşku yerini halaya bırakıyor.  Mahallelilerden oy istemeye gelmediklerini söyleyen partililere köylülerinde “ Zaten oy için gelseniz ayıp olur” demesi dikkat çekti. Ardından köyün yaşlısından gencine kadar birçok kişi hep birlikte seçim aracından çalan müziklerin eşliğinde zafer halayları çekmeye başladı. 

ERCİŞ

HDP Erciş ilçe eşbaşkanı Şakir Asıl ve beraberindeki partilerde ilçeye bağlı mahallelerde seçim çalışmalarını bildiri ve broşöt dağıtarak sürdürüyor. İlçeye bağlı Akçuyuva (Zagzag), Kırkdeğirmen (Kenzek), Dilan, Dêr, Cêrge mahallelerinde çalışmalarını yürüten partililerin özellikle kadınlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılanması dikkat çekti. 24 Haziran’da sandıklar giden seçmenlerden “1 oy HDP’ye, 1 oy Demirtaş’a” sözü alan partililerin çalışmaları sürüyor. 

BAHÇESARAY

HDP milletvekili adayı Asuman Yelmazer ve İl Eşbaşkanı Yadişan Karabulak ise Bahçesaray ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulundu. Kapı kapı gezen HDP'lilere halkın yoğun ilgi göstermesi dikakt çekti. Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın ve HDP'nin seçim broşürleri dağıtan partililer halkın sorunlarını dinledi. Yol üzerinde bulunan yaylalara çıkan koçerleri de ziyaret eden partililer, yaylacıların yaşadığı sorun ve sıkıntılarını dinledi.

           

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER