HDP' Van ve Erciş'te Seçim çalışmalarına devam ediyor

HDP Van İl İlçe Örgütleri seçim çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

HDP' Van ve Erciş'te Seçim çalışmalarına devam ediyor

HABER MERKEZİ-HDP Van İl Örgütü ve ilçe örgütleri seçim çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Milletvekili adayları ve HDP-DBP İl-İlçe Yöneticileri Bahçesaray, Çaldıran, Erciş ve İpekyolu İlçelerinde halk ve esnaf ziyaretleriye bir araya geldi.

HDP Van milletvekili adayı Murat Sarısaç ise sabah saat 07.00'de Erciş Hayvan Pazarı'nı ziyaret ederek çiftçi ve besicilerle bir araya geldi. Halkın sorunlarını dinleyen Sarısaç, "Ekonomik olarak halkımız artık ailesinin geçimini bile sağlayamayacak bir duruma geldi. Bir dönem tarım ve hayvancılığın en önemli kentleri arasında olan Van, neredeyse artık dışa bağımlı bir hale geldi. Bu durum, sadece Van ile ilgili değil, Türkiye'de aynı durumda. Yani tarım, hayvancılık ve sebze açısından Erciş bir dönem depo görevi görürken bugün ithal et, ithal sebze yemek zorunda kalıyor. Çiftçilerimiz artık hayvanlarını besleyecek durumda değiller. Samana ve gübreye yıl içerisinde yüzde yüz zam yapıldı. Mazot ve benzin fiyatları aldı başını gidiyor. Bu durumda çiftçi tarlasını nasıl eksin, besici hayvanlarını nasıl beslesin?" diye sordu. İki saat süren ziyaretin ardından HDP Van Milletvekili Adayı Murat Sarısaç, HDP Erciş İlçe Eş Başkanı Şakir Asıl DBP ilçe Eş Başkanları Mustafa Sağlam, Hatice Yıldız ve beraberindekiler Erciş Ticaret Odası, Kahveciler ve Berberler Odası ile Esnaf  Kredi ve Kefalet Odası’nı ziyaret ederek destek istedi. 

ÇALDIRAN

HDP Van İl Eş Başkanı Yadişen Karabulak, DBP Van İl Eş Başkanları Ayla Tarhan, Ökkeş Kawa, Van Milletvekili adayı Asuman Yılmazer ve yerine kayyum atanan Çaldıran Belediye Eş Başkanı Faruk Demir, Çaldıran’da esnafı ziyaret etti ve seçimler üzerine sohbet etti.

İPEKYOLU

HDP İpekyolu Merkezde Çarşı Esnafı ziyaret edildi. HDP Van Milletvekili adayı Muazzez Orhan halkla bir ADemokratik ve Özgür Bir Ülke için mücadele ettiklerini belirtti.

BAHÇESARAY

HDP Milletvekili adayı Mukaddes Karakoç ve HDP Van Milletvekili Adem Geveri, Seçim çalışmaları kapsamında Bahçesaray İlçesinde esnaf ziyareti yaptı.

Özgökçe: STK’lar her zaman toplumun sesi ve vicdanıdır

24 Haziran seçimlerin kapsamında Van’da her alanda çalışma yürüten HDP, kentte bulunan STK’ları da ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunuyor. Brukiler Derneğine yapılan ziyarette dernek başkanı Şerif Erbenzer ve yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğu hazır bulundu. HDP’li heyeti büyük bir ilgiyle karşılayan dernek üyeleriyle samimi bir sohbet ortamında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. Burada konuşan

HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan, HDP olarak ‘Türkiye Partisi’ referansından hareketle tüm kesimlerle birebir görüşmeyi;  kendilerinin görüş ve önerilerini dinleyip buradan geniş kapsamlı bir yol haritasını uygulamaya koymayı önemsediklerini ifade etti. Sivil Toplum Örgütleri’nin topluma birebir dokunan ve olumlu-olumsuz her şekilde bunun birebir muhattabı olduklarına dikkat çeken Özgökçe,STK’ların toplumun sesi ve vicdanı olduğunu söyledi. Özgökçe, Türkiye’de tüm halkların eşit özgür bir ortamda yaşayabilmesi için de kendilerinin bu uğurda en büyük mücadeleyi verdiklerini belirtti.

Dernek yönetim kurulu adına konuşan başkan Şerif Erbenzer de, dernekleşmekteki amaçlarına ilişkin bilgilendirmelerde bulunurken;  STK’ların toplumda herzaman 3. Göz olduğunu bundan hareketle kendilerinin de toplumun her zaman sorunlarına hassasiyetle yaklaştıklarını belirtti. Ve HDP heyetinin kendilerini ziyaret etmesinden büyük bir onur duyduklarının ve çok memnun olduklarını dile getirdi.

Yönetim kurulu üyelerinin her birinin ayrı ayrı söz alarak dahil olduğu sohbette samimi bir ortam oluştu. Dernek yönetiminin talebi üzerine de toplu bir hatıra fotoğrafı çektiren HDP heyeti buradan ayrıldı.

     

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER