HDP Van Seçmen Komisyonu: Bir oyla çok şey değişir!

VAN - “Bir oyla çok şey değişir” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Van Hareketli Seçmen Komisyonu üyesi Faruk Gören, “Mutlaka bu demokratik hakkınızı kullanın. İmkan ve olanağımız yoksa parti il ve ilçe örgütlerimizden destek isteyelim” dedi.

HDP Van Seçmen Komisyonu: Bir oyla çok şey değişir!

Halkların Demokratik Partisi (HDP), her seçim olduğu gibi 31 Mart seçimleri için de Hareketli Seçmen Komisyonu oluşturarak, seçmenlerin seçim bölgelerine ulaşabilmesi için çalışma başlatıldı. HDP Van İl Örgütü’nün oluşturduğu Hareketli Seçmen Komisyonu, seçmenlere çağrıda bulunarak, HDP il ve ilçe yönetimlerine başvurmasını istedi. 

HALK SÖZÜNÜ SÖYLEMEK İÇİN SANDIKTA OLACAK

Bölgede yerel iradenin hiçe sayılarak, belediyelerin kayyumlarca gasp edildiğini dile getiren Hareketli Seçmen Komisyonu Üyesi Faruk Gören, bu anlamda 31 Mart’ın tarihsel bir anlam taşıdığını söyledi. Seçmenin her seçim olduğu gibi bu seçimde de sözünü söylemek için sandığa gideceğini belirten Gören, yurttaşların en demokratik hakkı olan oy kullanma hakkını kullanacaklarını vurguladı. 

‘DEMOKRATİK HAKKIMIZI KULLANALIM’ 

Öğrenci ve batı illerinde çalışan yurttaşlara çağrıda bulunan Gören, “31 Mart yerel seçimleri ülke demokrasisi için çok önemlidir. Mutlaka bu demokratik hakkınızı kullanın. İmkanlarınız ve olanaklarınız yoksa parti il ve ilçe örgütlerimizden destek isteyin. Öğrenci arkadaşlarımızın, yani gençliğin dinamik gücüne inanıyoruz ve katkılarını bekliyoruz. Tüm arkadaşlarımızı bulundukları illerde sandıklara gitmeye çağırıyoruz” dedi. 

‘BİR OYLA ÇOK ŞEY DEĞİŞİR’ 

Hareketli seçmen için gerek otobüs, gerekse özel araçlarla kolaylık sağlanacağını söyleyen Gören, “Bir oyla çok şey değişir” sloganlarını paylaştı. Seçimlerin demokrasinin temel ayağı olduğuna işaret eden Gören, şöyle devam etti: "Bölgemizde görüldüğü üzere birçok demokratik kurumumuz kapatıldı. Birçok kadın kurumuna, gençlik kurumlarına el konuldu ve hayatı tümden felç eden bir durumla karşılaştık. Biz bu yönetimi reddettiğimiz gibi bunu sandıkla, demokratik yollarla aşacağımıza inanıyoruz. Bu anlamda tüm kesimlerin katkısını, desteğini bekliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER