HDP Van İl örgütünden Miraç Kandili Mesajı

HDP Van İl Örgütü Miraç Kandili nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayarak halkın Miraç Kandilini kutladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi :

HDP Van İl örgütünden Miraç Kandili Mesajı

HABER MERKEZİ-  Hz. Muhammed (sav) tebliğ vazifesine başladığı andan itibaren, tüm baskılara rağmen yılmamış ve asla mücadele kararlılığından vazgeçmemiştir.

Mekke döneminde bir vadide tecride tabi tutulan Hz. Peygamber, ailesi, arkadaşları – Müslüman olsun olmasın – Ebu cehil dışındaki akraba ve dostları ile birlikte en ağır siyasi ve sosyal boykota uğratılarak toplum dışı bırakılmıştı. Onlarla konuşmanın, oturmanın, kız alıp vermenin ve ticaretin yasaklandığı, imha etmek veya teslim almak sonucunu elde edinceye kadar hiçbir sulh akdinin gerçekleşmeyeceği kararının yıllarca uygulandığı bir süreçte Miraç yolculuğu gerçekleşmiştir.

Saidî Kurdî bu kutsal yolculuğu şöyle tasvir etmiştir: “Her taraf müthiş cenazelerle dolu, işitilen sesler yetimlerin ağlayışı, mazlumların vaveylası… İşte biz şöyle bir vaziyette olduğumuz vakitte biri gitse bir müjde getirse, o müjde ile bize yabancı olanlar ahbap şekline girse, o yetimâne ağlayışlar senâkârâne “yaşasınlar” hükmüne girse o müjde ne kadar sevindirici olur.”

Miraç mucizesinin sevindirici bir müjde olması dileği ile geceniz kutlu olsun.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER