HDP Van il örgütü: Filistin halkının yanındayız

HDP Van İl Örgütü İsrail’in Filistinleri hedef alan saldırısına tepki gösterdi.

HDP Van il örgütü: Filistin halkının yanındayız

HDP Van İl Örgütü İsrail’in Filistinleri hedef alan saldırısına tepki gösterdi. Açıklamada, “‘Büyük Felaket’ olarak tanımlanan Nakba’nın yıl dönümüne denk getirilen Kudüs’ü başkent yapma girişimi tam anlamıyla bir provokasyondur” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “‘Büyük Felaket’ olarak tanımlanan Nakba’nın yıl dönümüne denk getirilen Kudüs’ü başkent yapma girişimi tam anlamıyla bir provokasyondur” ifadelerine yer verildi.İsrail’in Kudüs’ü başkent yapma girişiminin provokasyon olduğu belirtilen açıklamada, “Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar dilerken, bu vahşete sebep olan İsrail Hükümetini en sert şekilde kınıyor ve protesto ediyoruz. Filistinliler için ‘Büyük Felaket’ olarak tanımlanan Nakba’nın yıl dönümüne denk getirilen Kudüs’ü başkent yapma girişimi tam anlamıyla bir provokasyondur” denildi.

Birleşmiş Milletler ve uluslararası kamuoyuna inisiyatif alma çağrısı yapılan açıklamada, “İsrail Hükümetini, Filistin ve İsrail halklarının barış içinde yaşayabilmeleri için bu tür provokatif girişimlerden uzak durmaya çağırıyoruz. Filistin halkının özgürlük mücadelesi ve haklı direnişi ile dayanışmamızı bu vesileyle bir kez daha vurguluyoruz” ifadeleri kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER