HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede : Soylu sadece ülkeyi bitirdi

VAN-İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün Van'da katıldığı bir toplantıda açıklamalarda bulunmuştu.

HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede : Soylu sadece ülkeyi bitirdi

Açıklamalarında Van'da yaptıkları uyuşturucu ve diğer suçlarla mücadeleyi anlatan Soylu, uyuşturucu ticareti ve kaçakçılığı bitirme noktasına getirdiklerini ifade etti.

Soylu'nun açıklamalarını değerlendiren HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede, Soylu'nun söylediklerinin gerçekle örtüşmediğini ifade etti. Van'da artık neredeyse sokakta uyuşturucu kullanıldığını belirten HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede şunları söyledi : 

"Soylu’nun hayal dünyasında yaşıyor.Van’da artık neredeyse sokakta uyuşturucu kullanılıyor. Soylu, Van’a geldiğinde alınan 'güvenlik' önlemlerinden dolayı polisin dışında kimseyi görmüyor. Halk ile arasına güvenlik duvarı örmüş olan bir bakanının toplumsal sorunları görmesini beklemiyoruz. Süleyman Soylu’dan güvenlik duvarının dışına çıkıp sokağa bir bakmasını beklerdik. Soylu, göreve geldiği günden bu yana her şeyi bitiriyor, ama toplumsal sorunlar ‘bitti’ demekle bitmiyor. Şu ana kadar bitmiş ya da çözülmüş bir sorun görmedik. Soylu’nun da bakanlık yaptığı hükûmetlerin de bitirdiği şey; bu ülkenin toplumsal barışıdır, ekonomik yaşamıdır, eğitim sistemidir, sağlık sistemidir, bir bütünen iç ve dış politikasıdır."

 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER