HDP Van'da seçim Çalışmalarını açılış ve halk buluşmaları ile sürdürüyor

VAN-HDP’nin Eşbaşkan adayları seçim günü yaklaştıkça, halk ziyaretlerini arttırdı.

HDP Van'da seçim Çalışmalarını açılış ve halk buluşmaları ile sürdürüyor

Edremit’in Süphan Mahallesinde gerçekleştirilen büro açılışı mitinge döndü. Açılışa katılan mahalle halkı, milletvekilleri ve eşbaşkan adaylarıyla halaya durdu. Edremit’e bağlı Süphan Mahallesi’nde gerçekleşen büro açılışına HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan, DTK Başkanlık Divanı Üyesi Mukaddes Karakoç, Edremit Eşbaşkan adayları Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, Medeni Özer ve binlerce kişi katıldı.

Açılış töreni nedeniyle bir konuşma yapan Edremit Belediye eşbaşkan Adayı Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, “ Sizin bu coşkunuz, halkımızın bu coşkusu 31 Mart zaferinin habercisidir. Seçimlere az bir zaman kaldı ve hilelere karşı seçim günü sandıklarımıza ve irademize sahip çıkacağız. Sonuçlar kesinleştikten sonra hep birlikte zaferimizi kutlayacağız” diye konuştu.

Milletvekili Muazzez Orhan ise, Leyla Güven ve tüm siyasi tutuklu-hükümlülerin sürdürdüğü açlık grevine dikkat çekerek, “Leyla Güven ve tüm arkadaşlarımızın direnişini ile bu bahar bizim baharımız olacak” diye belirtit. 

Konuşmaların ardından Orhan ve beraberinde ki heyet halkla birlikte halay çekti.

BAŞKALE

Başkale ilçesinde de HDP'lilerin seçim çalışmaları aralıksız sürüyor. HDP Eşbaşkan adayları Erkan Acar ve Şengül Polat seçim çalışmaları kapsamında Ergani, Yurttepe (Pars) ve Tokluca (Karaxpul) Mahallelerinde halkla bir arya geldi. Yoğun ilginin gösterildiği HDP'liler ile yurttaşlar gittikleri her yerde seçim aracından çalan müziklerle halaya durdu. Yurttaşlar 7 Haziran rekoruna yetişeceklerini ve rekor bayrağını yeniden alacaklarını söyledi. 

İPEKYOLU 

İpekyolu Eşbaşkan Adayları Şehzade Kurt ve Azim Yacan’da ilçeye bağlı Erçek ve Bostaniçi mahallelerinde halkla buluştu. Gittikleri her yerde coşkuyla karşılanan Kurt ve Yacan, buralarda halkın sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi. Yine eşbaşkan adaylarının Gövelek (Ermanis) Mahallesi'nde yoğun ilgi gösterilmesi dikkat çekti. Ellerine HDP bayrakları alan çocukların mahalle boyunca aracın önünde yürümesi renkli görüntülere sahne olurken, Yacan ve Kurt yaptıkları konuşmalarda, süren açlık grevlerine dikkat çekerek duyarlılık çağrısında bulundu.

GEVAŞ

HDP'li Gevaş eşbaşkan adayları ilçedeki çalışmalarını hızlandırdı. Üç ayrı koldan yapılan çalışmalar ilçe merkezi ve ücra mahallelerde eş zamanlı olarak yürüyor. Çalışmalar kapsamında eşbaşkan adayı  Melek Araopoğlu ve partililer Ortamahalle ile Bahçelievler mahallesini ziyaret etti. Eşbaşkan adayı Veysi Şeker ise, meclis üyeleriyle birlikte Dağyöre mahallesini ziyaret etti. Eşbaşkan adayları 31 Mart seçimlerinin önemine dikkat çekerek, yurttaşlarla bir süre sohbet etti. 

ÇALDIRAN

Çaldıran ilçesinde HDP’li adaylar seçim çalışmalarını tüm yoğunluğuyla sürdürüyor. Çaldıran Belediyesi Eşbaşkan adayları Faruk Demir,  Belediye meclis üyeleri ve partililerle beraber Çaldıran'a bağlı Güngören (Déro), Aşağı Gülderen (Nezrava Jéré) ve Merkez Kışla Mahallesinde kapı kapı dolaşarak 31 Mart yerel seçimler için halktan destek istedi. Mahallede kapı kapı dolaşan HDP heyeti gittikleri yerlerde hasta ziyaretlerinde de bulundu.

TUŞBA

HDP Tuşba Belediye Eş Başkan adayları Yılmaz Berki ve Ayşe Minaz, Gendelova, Yalnızağaç Kozluca, Çobanoğlu Çomaklı, Gölyazı mahallerinde seçim çalışması kapsamında halkla bir araya geldi. Eş Başkan Adayları,  yaptıkları konuşmalarda 31 Mart seçimlerinin sadece bir belediye seçimi olmadığını ve ülkede bir çok şeyi değiştirebilecek seçimler olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER