HDP'nin İpekyolu'nda seçim bürosu açılışı mitinge dönüştü

VAN-HDP Van İl Örgütü seçim çalışmalarını köy, esnaf gezileri ve büro açılışları ile sürdürdü.

HDP'nin İpekyolu'nda seçim bürosu açılışı mitinge dönüştü

Van’ın İpekyolu ilçesi Ordu Caddesi üzerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) görkemli bir seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Açılışa HDP’nin Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları Mustafa Avcı ile Bedia Özgökçe Ertan, İpekyolu Belediye eşbaşkan adayları Azim Yacan ile Şehzade Kurt, HDP ve DBP il eşbaşkanları ile yüzlerce kişi katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan HDP İl Eş Başkanı Ümit Dede, Van halkının büyük coşkusu ve katılımıyla 31 Mart’ta 14 belediyeyi de kazanacaklarını belirterek, tüm halkı seçim hilelerine karşı uyanık olmaya ve seçim günü sandıklara sahip çıkmaya çağırdı.

Dede’nin ardından söz alan İpekyolu Eş Başkan Adayları Şehzade Kurt ve Azim Yacan’da “ Bugün bu manzaradan bir kez daha anlıyoruz ki… Van kararını vermiş.” Diye konuştu.

Ardından söz alan Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Bedia Özgökçe, Kürt halkının meşru ve insani taleplerini görmezlikten gelenlere Kürt halkının sandıkta en büyük yanıtı vereceğini kaydetti. Konuşmaların ardından seçim bürosunun kurdelesi kesilerek açılışı yapıldı. Konuşmaların ardından seçim bürosunun kurdelesi kesilerek açılışı yapıldı. 

ÇALDIRAN

Çaldıran Belediye Eş Başkan Adayı Leyla Atsak’ta köy ziyaretlerinde halkla buluştu ve yeni dönemde ortaya koyacakları belediyecilik yönetimine ilişkin bilgi verdi. Halkın sorunlarını ve çözüm önerilerini dinleyen Atsak, halktan 31 Mart’ta sandıklara ve iradelerine sahip çıkmalarını istedi.

BAŞKALE

Van’ın Başkale ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren HDP’nin Eş Başkan Adayları Şengül Polat ve Ercan Acar, Kızılca ve Geçitvermez mahallelerinde halkla bir araya geldi. HDP ve DBP’li yöneticileri halka yoğun ilgi gösterdi. Eş Başkan adayları gittikleri köylerde halkla halaya durdu.

ÇATAK

Belediye Eş Başkan Adayları Esra Babur ve Murat Bozdemir, Çılga mahallesinde çal kapı ev ziyaretlerinde bulunda ve ailelerle seçimler ve tecrite ilişkin görüş alışverişinde bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER