‘gönül Elçileri Marşı’ Van’da Yazıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde yürütülen 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında gönüllü öğretmenler tarafından ‘Gönül Elçisi Marşı’ yazıldı.Gürpınar ilçesinde görev yapan Gönül Elçisi öğretmenler tarafından...

‘gönül Elçileri Marşı’ Van’da Yazıldı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde yürütülen 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında gönüllü öğretmenler tarafından ‘Gönül Elçisi Marşı’ yazıldı.

Gürpınar ilçesinde görev yapan Gönül Elçisi öğretmenler tarafından kurulan “Gürpınar Gönül Elçileri Korosu ve Orkestrası’ üyeleri, Gürpınar Kaymakamı Nurullah Kaya’nın eşi Sümeyra Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nesih Tunçay ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ünal Öncül, Edremit Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu ile Van Gölü Çocuk ve Gençlik Merkezi’ni ziyaret ettiler. Burada sözleri Ahmet Yaman Durmuşoğlu’na, müziği ise Gülsüm Gül’e ait olan ‘Gönül Elçileriyiz Biz’ adlı marşın okunması Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ünal Öncül ve kurum personeli tarından büyük beğeni gördü. Ardından bir açıklama yapan Ünal Öncül, bu marşın yurt geneline örnek olabilecek nitelikte olduğunu ve kamu spotu olarak da kullanılabileceğini belirtti.

Gürpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nesih Tunçay ise, öğretmenlerle gurur duyduklarını ve koroya desteklediklerini esirgemeyeceklerini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER