Depremzedeler ‘katılım Payı’ndan Muaf Tutuldu

Van Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, 2011 yılında meydana gelen depremler sonrası vatandaşların hastane, eczane ve optik müesseselerine yaptıkları müracaatlarda katılım paylarından muaf olmaları için düzenlemeler yapıldığını bildirdi.Van...

Depremzedeler ‘katılım Payı’ndan Muaf Tutuldu
Van Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, 2011 yılında meydana gelen depremler sonrası vatandaşların hastane, eczane ve optik müesseselerine yaptıkları müracaatlarda katılım paylarından muaf olmaları için düzenlemeler yapıldığını bildirdi.

Van Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Yapılan düzenlemeler birçok sağlık tesisi tarafından uygulanmadığından 15 Mayıs 2013 tarihinden sonra eczanelerden ilaç almak isteyen depremzede vatandaşlarımıza, eczanelerde geriye dönük toplu olarak muayene katılım payı borçları çıkmıştır. 15 Mayıs 2013 tarihinden sonra valiliğimizin ve il müdürlüğümüzün girişimleri sonrası 24 Nisan 2013 tarihi itibariyle eczanelerde çıkan muayene katılım payları sistemden kaldırılarak, depremzede vatandaşlarımızın muaf tutulmaları sağlanmıştır. 24 Mayıs 2013 tarihi itibariyle eczanelerden ilaç alacak depremzede vatandaşlarımızdan 23 Ekim 2011 - 15 Mayıs 2013 tarihleri arasındaki muayene katılım payları eczanelerce tahsil edilmeyecektir” denildi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
has ercisli
has ercisli - 5 yıl Önce

bu tarihten önce katılım payını ödeyenler ne yapacak bilginiz varmı ? paralarını geri alabilecekmi

170
170 - 5 yıl Önce

kardeş 170 ara detaylı bilgi al bana dilekçe yaz felan bilgisi verdiler

SIRADAKİ HABER