Darüşşafaka Eğitim Kurumu Yetkilileri Van’da

Van'da Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumu Yetkilileri Van’da
Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Vanlı öğrencilerin eğitim kurumlarında öğrenim görmeleri yönünde atağa geçti.
Darüşşafaka Eğitim Kurumları yetkililerinin de katılımıyla Van Merkez İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde değerlendirme toplantısı düzenlendi. Burada konuşan Milli Eğitim Şube Müdürü M. Şirin Atlı, anne veya babasını kaybetmiş olan ve halen dördüncü sınıfta öğrenim görmekte olan 4. sınıf öğrencilerinin 29 Mayıs’ta Darüşşafaka Ortaokulu’nda bursluluk hakkı kazanmak amacıyla girecekleri sınava Van’dan da bu şartları taşıyan 570 öğrenci olduğunu belirterek, söz konusu öğrencilerin aileleri ile birebir görüşülerek bu sınava katılmaları yönünde teşvikte bulunduklarını belirtti.
Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Türkiye’de önemli bir yere sahip olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ise, Vanlı öğrencilerin bu önemli eğitim kurumunda öğrenim görmeleri için ellerinden gelini yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Kriter ve şartlar doğrultusunda Darüşşafaka Ortaokulu’nda okumak için yapılacak sınavlara öğrencileri en iyi şekilde hazırlamak için gayret göstereceklerini belirten Kırekin, “Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın ülkemizde yaptığı hizmetlerle ilgili çok teferruatlı bir şeyler anlatmaya gerek yok. Eskiden beri Darüşşafaka’nın ülkemizde yaptığı önemli çalışmalara vakıfız. Tarihi geçmişi, misyonunu hepimiz biliyoruz. Darüşşafaka’da okuyan ve şu ana kadar mezun olan binlerce öğrencinin ülkemizde çok önemli yerlere geldiğini de şahidiz. Geçtiğimiz günlerde Darüşşafaka’dan yetkili isimlerle ön görüşme yapmıştık. Darüşşafaka’da okumanın şartlarını, kriterlerini taşıyan öğrencileri almak için hevesli olduklarını bizlere belirtmişlerdir. Biz dedik ki öncelikle bir farkındalık oluşturmamız lazım. Bu şartları taşıyan yüzlerce öğrencimiz var. Bu başarılı sürecin içine girmeleri için biz onlara yardımcı olalım. Sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaları ve kazanmaları yönünde çaba sarf edelim. Kurum yetkilileri teknik analiz yaptılar, sınavla ilgili süreçten söz ettiler. Bu öğrencilerimizin başarılı olması için destekleyici nitelikle her türlü tedbiri almamız gerekir. Önemli süreçtir. Vanlı olup da Darüşşafaka’da eğitim gören, derece yapan öğrencilerimiz var. Ben inanıyorum ki daha fazla başarılı olacak öğrencilerimiz mevcuttur. Bu başarıyı onlara hissettirelim. Sınav kriterlerini başarıyla geçmeleri için biz de elimizden geleni yapalım. Gösterilen çabadan dolayı herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından, Darüşşafaka Eğitim Kurumları yetkilileri yapılacak sınavlar ve kriterler ile ilgili katılımcılara bilgiler aktardı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER