Çatak’ta Okuma Bayramı

Van’ın Çatak ilçesindeki Atatürk İlkokulu 1. sınıf öğrencilerinin hazırladıkları ‘Okuma Bayramı’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.Okulun konferans salonunda düzenlenen ve 137 öğrenciden 131’inin okumaya geçtiği Okuma Bayramı...

Çatak’ta Okuma Bayramı
Van’ın Çatak ilçesindeki Atatürk İlkokulu 1. sınıf öğrencilerinin hazırladıkları ‘Okuma Bayramı’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Okulun konferans salonunda düzenlenen ve 137 öğrenciden 131’inin okumaya geçtiği Okuma Bayramı etkinliğine Belediye Başkanı Emin Babur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Toy, Okul Müdürü Salih Taş, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Öğrencilerin hazırlamış oldukları program kapsamında skeçler ve piyes gösterileri yapılarak şiirler okundu. Tüm davetlilerin ilgiyle izlediği programın sonunda öğrencilerin motivasyonunu, özgüvenlerini ve başarılarını pekiştirmek ve devamlılığını sağlamak amacıyla Belediye Başkanı Emin Babur tarafından hazırlattırılan hediye paketlerini Milli Eğitim Müdürü Talat Toy, AK Parti İlçe Koordinatörü Nusret Uçak, AK Parti İlçe Başkanı Ali Yaşin ve Okul Müdürü Salih Taş dağıttı.

Programda bir konuşma yapan Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Salih Taş; genç, dinamik ve özverili bir öğretmen kadrosuna sahip olduklarını belirterek, "Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi yarınlara en güzel şekilde hazırlamak amacıyla görev ve sorumluluğumuzun bilinciyle yavrularımızı yetiştiriyoruz. İlçemizde eğitim konusunda hiçbir şey esirgemeyen Belediye Başkanımız Emin Babur'a okulumuza katkılarından ve öğrencilerimizi bu mutlu günlerinde çeşitli hediyelerle ödüllendirdiğinden ötürü meslektaşlarım ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Emin Babur ise, çocukların bizim geleceğimiz olduğunu hatırlatarak, üzerlerine düşen her şeyi yapacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER