Berlin Senfonisi ile Erdal Akkaya Van'da

Berlin Senfonisi ile Erdal Akkaya Van'da

Berlin Senfonisi ile Erdal Akkaya Van'da

HABAER MERKEZİ- Dünyaca ünlü Şef Jürgen Bruns yönetiminde Berlin Senfoni Oda Orkestrası ve bağlama virtüözü Erdal Akkaya ile Van'da sahne alacak. Üvercinka Kültür Sanat Merkezinin ev sahipliğini yapacağı şölen 21 ocak tarihinde Van Devlet Tiyatrosunda gerçekleşecek. Berlin Filarmoni Orkestrası müzisyenlerinden oluşan Berlin Senfoni Oda Orkestrası müziğe farklı bir boyut katarak klasik müzikten modern klasiğe uzanan repertuvarlarıyla 21 Ocak tarihinde Van Devlet Tiyatrosu'nda dinleyiciyle buluşacak.

'Biletler satışa çıkarıldı' Van ' da bir ilk olan gösteri Üvercinka Kültür Sanat Merkezi tarafından organize edilirken biletler ise satışa çıkarılarak bilet satış noktaları açıklandı. 'Van'da bir ilk ' 2001 yılında Ernst von Siemens Müzik Vakfı’nın ödülüne ve Brandenburg Eyaleti’nin Rheinsberg Müzik Akademisi ödülüne layık görülen dünyaca ünlü Şef Jürgen Bruns yönetimindeki topluluk, bağlamadaki kendine has icra tarzıyla ve farklı müzik denemeleriyle Türkiye’de ve Avrupa’da konserler veren bağlama virtüözü Erdal Akkaya solistliğinde sıradışı konserin hazırlıkları sürüyorken gösteriyi organize eden Üvercinka Kültür Sanat Merkezi yöneticilerinden Fatih Taşdemir , söz konusu konseri uzun süren çalışmalar sonucunda Van halkıyla buluşturacaklarını söyledi.

Taşdemir konuşmasının devamında ' Uzun zamandır zorlu ve yorucu bir hazırlık sürecinden sonra böylesi büyük bir çalışmaya ev sahipliği yapıyoruz. Van'da bir ilk olan bu büyük şölene tüm Van halkını bekliyoruz.' ifadelerini kullandı.

Haberercis.com

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 22:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER