Ak Partili Meclis Üyesi Dbp’ye Katıldı

Van’ın İpekyolu Belediyesi’nin AK Partili meclis üyesi Hakkı Cemal, Demokratik Bölgeler Partisi’ne (DBP) geçti.30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Van’ın İpekyolu ilçesinden AK Parti belediye meclis üyesi seçilen Hakkı Cemal’in DBP’ye...

Ak Partili Meclis Üyesi Dbp’ye Katıldı
Van’ın İpekyolu Belediyesi’nin AK Partili meclis üyesi Hakkı Cemal, Demokratik Bölgeler Partisi’ne (DBP) geçti.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Van’ın İpekyolu ilçesinden AK Parti belediye meclis üyesi seçilen Hakkı Cemal’in DBP’ye geçişi nedeniyle bir program düzenlendi. Burada konuşan DBP Van İl Başkanı Musa İtah, Hakkı Cemal’in ulusal duyarlılıkları olan bir kişi olduğunu ancak bazı nedenlerden dolayı kısa süre de olsa AK Parti’de siyaset yapmak zorunda kaldığını söyledi. Hakkı Cemal’in duyarlılığından ötürü AK Parti’de daha fazla dayanamayarak yeniden DBP’ye katılım yapma kararı aldığını kaydeden İtah, “Umarım Hakkı Cemal arkadaşımızın bu davranışı şu anda AK Parti’de ve diğer siyasi partilerde bulunanlar için ön açıcı olur. Şu anda aynı durumda bulunan başka arkadaşlarımızın da DBP’ye gelmek istediğini biliyoruz. Onlara da çağrımız, kendi partilerine dönüş yapmalarıdır. Kendilerini partimize davet ediyoruz. Partimizin kapısı herkese açıktır. Katılmak isteyen arkadaşlar bizimle iletişime geçebilirler” dedi.

Hakkı Cemal ise, kendisinin 80’li yıllardan bu yana Kürt halkına yapılan haksızlıklara karşı verdiği mücadeleye destek verdiğini ancak son seçimlerde ailesinin yoğun baskısı nedeniyle AK Parti’den aday olduğunu belirterek, “Ancak Roboski’de, Şengal’de, Rojava’da Kürt halkına yönelik gerçekleşen katliamlar nedeniyle vicdanım rahat etmedi. Bu yüzden yeniden partime dönme kararı aldım. Kendi öz benliğimle öz kimliğime geri dönüş yaptım. AK Parti’de siyaset yapan Kürtlere de bu dönüşü yapmaları çağrısında bulunuyorum” diye konuştu.

Açıklamanın ardından Hakkı Cemal’e parti rozetini İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Aygül Bidav taktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER