16 gündür babası ile demokrasi nöbetinde

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetine Hatice Bahar, 16 gündür babası ile katılıyor.15 Temmuz gecesinden bu yana meydanlardaki demokrasi nöbetleri tüm yurtta olduğu gibi Van’da...

16 gündür babası ile demokrasi nöbetinde
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetine Hatice Bahar, 16 gündür babası ile katılıyor.
15 Temmuz gecesinden bu yana meydanlardaki demokrasi nöbetleri tüm yurtta olduğu gibi Van’da da devam ediyor. Darbe girişimi sonrasında Van’da başlatılan ’demokrasi nöbeti’ halkın yoğun katılımıyla devam ediyor. Yurdun dört bir yanında ilk günkü coşkuyla devam eden demokrasi nöbetlerine katılan vatandaşlar, her gün meydanlardaki yerini alıyor. Beşyol Meydanı’nı ellerinde Türk bayraklarıyla dolduran vatandaşların arasında çok sayıda, yaşlı, genç, çocuk demeden destek veriyor. Babası ile beraber sabahlara kadar demokrasi nöbetine kalan Hatice Bahar, "Menderes’i astılar, Özal’ı zehirlediler ama Recep Tayyip amcayı sizlere yedirmeyeceğiz. İstanbul, ya da Ankara’da yaşasaydım hiç düşünmeden kendimi tankın altına atardım" dedi.
Hatice Bahar, Van’da demokrasi nöbetinin başladığı günden bu yana Beşyol Meydanı önünde babası ile birlikte nöbete katılıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER