VAN HABERLERİ:
Van'da Kalan TOKİ'lerin Kiracılara Verilmesi ile İlgili Açıklama
banner144

Van İl Afet ve Acil Durum Müdürü Cafer Giyik, kiracılara verilecek olan TOKİ konutları ile ilgili herhangi bir duyurunun kendilerine gönderilmediğini belirterek, ilgili yazısının gelişi ile birlikte çok sayıda başvurunun olacağını gözlemlediklerini söyledi.

Bu konutların verilişlerinin hangi koşullarda olacağının henüz belirlenmediğini ve bu konuda herhangi bir yazının kendilerine ulaşmadığını anlatan Giyik, “Bize ilgili yazının gelmesi ile birlikte yerel kuruluşlar aracılığıyla bunu halkımıza duyuracağız.

Bu konuda vatandaşların da bizlere sürekli soruları oluyor. Evlerin ne zaman verileceği konusunda insanlar her gün buraya gelerek bilgi alıyorlar. Şu an biz bile kiracılara hangi koşullarda dairelerin verileceği konusunda bir bilgiye sahip değiliz. Ama tabi istenecek olan belgeler hemen hemen az çok bellidir.

Deprem döneminde Van’da bulunup bulunmadığının belirlenmesi, kira kontratı istenebilir, kiracı olduğunu kanıtlayacak belgeler istenebilir, tabi tam bilmiyoruz istenmeyebilirde bu saydığımız belgeler. Bu tamamen benim kendi düşüncem.

İlgili duyurunun bizlere kısa bir süre içerisinde ulaşacağını düşünüyorum. Kalan konutların kiracılara verileceği konusunda açıklamanın yapılmasının ardından sürekli müdürlüğümüz vatandaşlarımızın akına uğruyor. Gözlemlediğimiz kadarıyla ilgili yazının duyurulması ile birlikte çok fazla bir başvurunun olacağını bekliyoruz. Umarım o dönemde hak edenler kimlerse onlar alır.

Ayrıca Başbakanımız talebin olması doğrultusunda yeni konutların yapılacağı müjdesini de vermişti. Vatandaşlarımız da başvuru tarihini açıklayacağımız günü beklesinler” dedi. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
HASAN BAKAK 2 yıl önce

başbakanlimiz bi̇zlere ki̇racilara 4 ay sonra veri̇lecek dedi̇ ama şuanlik hi̇ç bişi̇ yok ki̇racilarin evleri̇ ne zaman veri̇lecek hep ayni keli̇meler yaziyorsunuz bi̇zleri̇ i̇nsan yeri̇ne birakmiyorsunuz ki̇racilar hep perişan oldular verinde bi̇zler ve si̇lerde rahatlayin

Misafir Avatar
geveze 2 yıl önce

yaw ne diyeyim gülüyorum sadece bu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) herşey torpil

Misafir Avatar
serdar kaya 2 yıl önce

ben ercişde oturuyorum peki bazı erciş kardeşlerimiz var ama adamın her şeyi var mesala arabası tarlası var onu oğlu yada bir yakının adına tapu çevirim kendisine kiracıyım diye ev alanlar var
birde çoğu ev sahipleri hiç halk etmiyor sebebi adam tendir evini ev yapıp ev hakkı oluyor bunların bir sebebi var başbakan ve kaybakam barbaros birde milletvekili fatih çiftçi ev verdiler birde konteynırlarda kalanlar hep bağdur oldular bunu hesabını kime verecekler

Misafir Avatar
enes 2 yıl önce

hak etmiyen alacaklar gene ne diyeyim

Van’da ‘22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri Günü’...
Van Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Van İl Başkanlığı tarafından ‘22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri Günü’...

Haberi Oku