ERCİŞ:
' AKP'lı vekile TOKİ kıyağı'
banner144

 Haber: İdris YILMAZ


23 Ekim 2011’de meydana gelen depremde belediye başkanlığı döneminde yıkılan bir çok binanın ruhsat iznini veren, ancak buna rağmen hakkında hiçbir soruşturma başlatılmayan dönemin Erciş Belediye Başkanı, AKP Milletvekili Fatih Çiftçi ve ailesi bu kez de depremzedeler için yapılan konutlarla göz dikti. Fatih Çiftçi'nin daha önce Erciş’te binlerce dönümlük araziyi üzerine tapulaması ve ilçede bulunan cadde ve parklara babası başta olmak üzere aile fertlerinin isimini vermesi "Çiftçi Erciş’i aile çiftliğine çevirdi" yorumlarına neden olan ilçede bu kez de TOKİ isyanı başladı. Yaşanan iki büyük depremden sonra hak sahipleri için yapılan konutların hak sahipliği listesinde başta AKP Milletvekili Fatih Çiftçi’nin kardeşleri Alim ve Veysel Çiftçi olmak üzere ailesinin ismi çok sayıda konut için geçiyor. Halen yüzlerce ailenin çadır ve barakalarda yaşadığı ilçede, kura çekimleri sonucunda listenin 193 sırasında AKP milletvekili Fatih Çiftçi’nin isminin olması ise depremzedeler içinde şaşkınlık yarattı. 

'Çiftçi ailesinin evleri hasar görmediği' iddiası 

İlçe sakinleri depremde, Fatih Çiftçi ve ailesinin evlerinin hazırlanan ilk raporlarda hasarsız görülmesine rağmen sonradan değiştirdiğini iddia etti. Çiftçi ailesinin hak sahibi olmamasına rağmen hak sahipleri olarak görülmesinin adaletsizlik olduğunu belirten ilçe sakinleri, “Bizler halen barakalarda yaşıyoruz. Ancak ilk etapta evleri sağlam olan milletvekili ve ailesine yer verildi. Listeye bakıldığı zaman ilçe geneli kadar, Çiftçi ailesinin ismi geçiyor” dedi. 

Konuyla ilgili görüşmek istediğimiz Fetih Çiftçi’ye ulaşılmazken, AFAD yetkilileri ise konuyla ilgili bilgi verme yetkilerinin olmadığını söyledi.DİCLE HABER AJANSI (DİHA)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
özgür ercişli 3 yıl önce

bunlar alışmışlar kardeşleri ile brlikte ileyi sömürmeye. siz daha belediyede yaptıkları hırsızlıkları bilmiyosunuz 3-5 daire gasp etmişler çokmu bunlara.

Misafir Avatar
sedat ünal 3 yıl önce

her zaman yaptığı şey yine yapmış yapacağını fatih bey

Erciş Belediysi'nden Semt Sahası Çalışması

Haberi Oku