Yarkadaş: Asker boşaltılmış Kandil'e girebilir

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'tan Kandil iddiası: "Milliyetçi kesimleri ikna etmek için Türk askeri boşaltılmış Kandil'e bayrak dikebilir."

Yarkadaş: Asker boşaltılmış Kandil'e girebilir

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “İktidar, milliyetçi kesimleri yanına çekebilmek için yöntem arıyor” dedi. Yarkadaş, yaklaşan referandum öncesi, iktidarın milliyetçi kesimlerden yeterli destek alamadığını savundu.

‘ARAYIŞ İÇİNDELER…’

İktidarın bu yüzden çeşitli arayışlar içine girdiğini belirten CHP’li vekil, Twitter hesabından açıklama yaptı.

Yarkadaş, şunları yazdı:

“AKP yönetimi; sandıktan EVET çıkarmanın tek yolunun milliyetçi kesimi ikna etmekten ve yanına çekebilmekten geçtiğini görüyor.

Bu yüzden, milliyetçileri ikna için yöntem arıyorlar. Askerimizin; terör örgütü PKK’nın bir süre önce boşalttığı Kandil’e bir gece ansızın Türk bayrağı diktiğini görürseniz şaşırmayın…

Milliyetçileri ikna edebilmek için birkaç uçuk senaryo var ama onları uygulayabileceklerini sanmıyorum….”

‘ZAFER GÖSTERİSİ’

Yarkadaş, aynı gün katıldığı bir radyo programında ise şöyle konuştu:

“Terör örgütü PKK, bir süre önce, Kandil’deki karargahını aynı coğrafyadaki Sincar Bölgesi’ne taşıdı. Kandil şu an boş sayılır…

İktidar ise kamuoyunun çok az bildiği bu gerçeği lehine kullanmak istiyor.

Bir gece, boşaltılmış olan Kandil’e askerimizi sokup Türk bayrağı diktirebilirler. Bunu yaparak, milliyetçi kesimleri yanlarına çekmeye çalışacaklar. Bir zafer gösterisine ve milliyetçi bir çıkışa ihtiyaç duyuyorlar.

Miletimizi aldatmaya yönelik bu tür adımlarla referandumu kazanmaya çalışacaklar.”

İSTANBUL ZİRVESİ

Öte yandan, CHP’nin İstanbul milletvekilleri ile İstanbul’da yaşayan Parti Meclisi üyeleri öğle yemeğinde buluştu. CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın daveti üzerine buluşan CHP’liler, hem Meclis’teki oylamayı değerlendirdi hem de referandum sürecine ilişkin görüşlerini paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER