Vatan Partisi'nden istifa edenler HDP'ye geçecek

DİYARBAKIR – Doğu Perinçek’in nefret içerikli sözleri üzerine Vatan Partisi İl Başkanlığı'ndan istifa eden Selahattin Gönül ve 90'ı aşkın eski partili HDP'ye geçeceklerini duyurdu.

Vatan Partisi'nden istifa edenler HDP'ye geçecek

Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek'in, cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda HDP'yi kapattıracağı yönündeki açıklamasının ardından görevinden istifa eden Vatan Partisi Diyarbakır İl Başkanı Selahattin Gönül ile 2 partili, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü'nü ziyaret etti. Gönül ve beraberindekileri, HDP il eşbaşkanları Filiz Buluttekin ve Mehmet Şerif Camcı karşıladı. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından HDP'liler ile Gönül, il binası önünde basın açıklaması yaptı. 

Burada konuşan HDP'li Camcı, Gönül ve beraberindekilerin Vatan Partisi'nden istifa etmelerinin ardından HDP'yi destekleme açıklamalarından dolayı kendilerine teşekkür etti. Camcı, Vatan Partisi'nden istifa edenlerin HDP'nin barış mücadelesine katkı sağlayacağını vurguladı. 

Söz alan Gönül ise, "Huzur ve barış istiyoruz. Savaş istemiyoruz" dedi. Gönül, Vatan Partisi'nden istifa eden 90'ı aşkın eski partiliyle birlikte önümüzdeki günlerde HDP'ye geçeceklerini duyurdu.(Diyarbakır/MA)

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER