'Sur, bu zorlu süreçten surlar gibi başı dik çıktı'

DİYARBAKIR - Partisinin Sur kongresinde konuşan DBP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ruken Akça, gücünü 7 bin yıllık geçmişinden alan ilçenin köklerinin sağlam olduğunu ve bu zor süreçten surlar gibi başı dik çıktığını söyledi.

'Sur, bu zorlu süreçten surlar gibi başı dik çıktı'

HABER MERKEZİ -Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Sur ilçesi 3'üncü Olağan Kongresi yapıldı. Nilgün Düğün Salonu'nda düzenlenen kongreye, DBP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ruken Akça, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclis (PM) üyeleriyle birlikte çok sayıda yurttaş katıldı. Kongrede konuşan Ruken Akça, Sur'un 6 mahallesinde devam eden sokağa çıkma yasağı ve 8 mahallesinde süren yıkıma değinerek, geçmişte kadim kente defalarca saldırıldığını; ancak  hiçbir zaman dizginlenmediğini söyledi. 

Ruken, gücünü 7 bin yıllık tarihinden alan ilçenin köklerinin sağlam olduğunu ve bu zor süreçten surları gibi başı dik çıktığını belirtti. Partilerine yönelik yapılan baskılara rağmen ayakta kaldıklarını anlatan Ruken, bundan sonra örgütlenme çalışmaları ve Kürtler arası ittifakla özgür günlere kavuşacaklarını kaydetti. 

Konuşmalardan sonra yapılan seçimde Sakine Karadeniz ve Veli Mutlu, DBP Sur ilçe eşbaşkanlığına seçildi.

jinnews

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER