Soylu yine tarih verdi 20 kasımda bizi seyredin

Geçen yıl 'Nisan 2017'de göreceksiniz' diye Soylu bu defa da '20 Kasım'a kadar bizi izleyin, dağ, taş, tepe bırakmadan PKK'nin canına okuyacağız' iddiasında bulundu.

Soylu yine tarih verdi 20 kasımda bizi seyredin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Hayrat İlçe Başkanlığının 6. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın kendisine silahlı insansız hava araçlarıyla ilgili olarak "İçişleri Bakanı açıklasın, sivillere zarar geldi mi gelmedi mi söyleyebilir mi?" sorusunu yönelttiğini hatırlattı ve şunları söyledi:

"Hey, Ankara'dan İstanbul'a kilometrelerce yol yürüdünüz, bu devletin polisi, jandarması, güvenlik görevlileri yanınızdan kılınıza bir tek fiske gelmesin diye ayrılmadı. Biz görev yapıyoruz, biz görevimizi milletin verdiğini hangi anlayışla yaptığımızı biliyoruz. Güneydoğu'ya bugün gittiğimiz zaman vatandaşla temas kurabiliyorsak, vatandaşın gönlünde olabiliyorsak orada milletle beraber olabiliyorsak, senin gibi Ankara’dan HDP sözcülerinin sözcülüğünü yapmıyorsak bunun bir tek sebebi var; Biz vicdanlı iş yaparız, senin gibi 'adalet' diye sokaklarda yürüyüp, adaletsizlikle iş yapmak yerine adaletin ve hakkaniyetin orada ne olduğunu gösterebilecek bir anlayışı ortaya koyuyoruz. Bizim güvenlik güçlerimiz bugüne kadar oradaki bir tek vatandaşımıza halel getirmemiştir, bunu burada net söylüyorum, getirmeyecektir de bizim işimiz teröristlerdir."

"Bizim bu mücadelemizi kesinlikle ve kesinlikle akamete uğratamayacaklar. 4 gündür şu ana kadar 50 teröristi bizim evlatlarımız etkisiz hale getirdi. Eylül ayı başından itibaren yepyeni bir süreç başlattık. Onlar PKK'ya zaman kazandırmaya çalışıyorlar. Kasım'ın 20'sine kadar bizi seyredin. Kasım'ın 20'sine kadar dağ, taş, tepe bırakmadan bu PKK’nın canına okumaya devam edeceğiz. İster CHP sahip çıksın, ister Amerika sahip çıksın, ister Almanya sahip çıksın, ister vakıfları sahip çıksın onlara bu kış eğer o dağları, tepeleri, taşları, mağaraları dar etmezsek göreceksiniz. Biz hangi stratejiyi ortaya koyduğumuzu görüyoruz."


'Başınıza Zafer Çağlayan kadar taş düşsün'

"Başınıza Zafer Çağlayan kadar taş düşsün. Buradan söylüyorum yaptıkları Türkiye düşmanlığıdır, bu, açık ve nettir. Bizi pes ettirmeye çalışıyorlar, Türkiye’yi teslim almaya çalışıyorlar. 15 Temmuz’da başaramadılar ve hepsi 15 Temmuz’da veise kapıldılar, 'acaba ne yapalım?' Bir tarafta Amerika’da Pensilvanya’da o meczubu orada Türkiye karşıtı bir kişi olarak tutuyorlar, ‘elimizde' diyorlar. Yetmedi, Amerika’nın talimatıyla aynısını Almanya gerçekleştiriyor. Ne kadar mendebur var hepsini orada tutuyorlar. PKK, DHKP-C FETÖ hepsini. Hepsine sahip çıkıyorlar, hepsine vatandaşlık, hepsine ikamet veriyorlar. Biz bunların hepsini biliyoruz. Sonra Türkiye’ye adamlar gönderiyorlar, burada dernekler vakıflar açıyorlar, sonra da istedikleri gibi istihbari, ajanlık faaliyetlerini yapacaklarını zannediyorlar. o eski Türkiye yok. 

Avucunuzu yalayacaksınız bundan sonra. Bugün ayakları üzerinde duran Türkiye var. Bizim müttefikimiz Amerika değil mi? PYD’ye silah, füze yardımı yapıyor. Türkiye buna ses çıkardığı zaman kendi parlamentolarından, kendi senatolarından 'hangi kararı çıkarırız da Türkiye’ye diz çöktürürüz' hesapları, planları yapıyorlar. Bunların hiçbirisine teslim olmayacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2017, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER