Soylu: HDP bu milleti kıskanıyor, çatlasınlar

POLİTİKA-İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’yi eleştirirken “HDP, bu milleti de milletin kavuştuğu hizlmeteri de kıskanıyor. Kıskansınlar, çatlasınlar” ifadelerini kullandı.

Soylu: HDP bu milleti kıskanıyor, çatlasınlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu toplu açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere özel uçakla geldiği Ağrı'da açıklamalarda bulundu. Konuşmasında HDP'yi hedef alan Soylu, "12.6 trilyon Ağrı Belediyesi'nin borcu vardı. Bunun 6,5 milyonu esnafaydı. İftira ediyorlar. Ben lafı sağa sola götüren değil, kitabın ortasından konuşan adamım. HDP, bu milleti de milletin kavuştuğu hizmetleri de kıskanıyor. Kıskansınlar, çatlasınlar. Çatlasalar da bu millete hizmetleri yapacağız.

Ağrı, Diyarbakır, Mardin, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Van, Cizre, Yüksekova'ya yaptığımız yolları, parkları, akıttığımız suları kıskanıyorlar. Allah'a şükürler olsun Doğu ve Güneydoğu'da okullarımızda, sınıflarımızın hepsinde öğretmenlerimiz, hastanelerimizde doktorlarımız var, eksiğimiz yoktur. Çocukların okula gitmesini, deney yapmasını, parklarda oyun oynamasını kıskanıyorlar. Terörden kurtardığımız belediyelerde millet için yapılyan 7,5 katrilyonluk yatırımı kıskanıyorlar" diye konuştu.

HDP'ye olan tepkisini sürdüren Soylu sözlerini şöyle sürdürdü: Lütfen kazandıklarımızı geri verdirmeyin, ne olursunuz. Filmi başa sarmayalım. Bölgede güzel bir havayı paylaşıyoruz. Sokaklarımızda huzur var, evlatlarımız güzel işler yapıyorlar. Bu şehirlerde sizler yaşıyorsunuz. Huzuru bir kenara koyup onların istediği noktaya dönmeyelim. 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 22:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER