Sakık'tan halkı görüntüleyen polise sert tepki

MANİSA – Ahmetli'de ilçe seçim bürosu açılışı gerçekleştiren HDP'liler ile polisler arasında gerginlik yaşandı. Adaylardan Sırrı Sakık, halkın içerisine girerek çekim yapan polislere sert tepki gösterdi.

Sakık'tan halkı görüntüleyen polise sert tepki

Manisa’nın Ahmetli ilçesinde HDP milletvekili adayları Sırrı Sakık, Hasret Aslan, Adnan Mankan ve Bigül Sağgöz, esnaf ziyareti yaparak ilçe seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Açılışa çok sayıda yurttaş katılırken, sivil polisler de açılışın yapıldığı alana geldi. Bu sırada bir polis memurunun el kol hareketleri yapması ve elinde kamera olan polis memurunun yurttaşların içine kadar girecek yakınlıkta çekim yapmasına HDP’li Sakık tepki gösterdi. 

Sakık, polislere çekim yaparak halkı terörize etmeye çalıştıklarını ve bunu yapmaktan vazgeçmeleri çağrısında bulundu. Polisler ise, Sakık’a kendisini koruduklarını belirtince Sakık, korunmaya ihtiyaçları olmadığını söyledi. Bu sırada bir polis memurunun “Ben devletin memuruyum” sözleri üzerine ortalık gerilirken, Ahmetli İlçe Emniyet Müdürü bölgeye geldi. Sakık ile görüşen Emniyet Müdürü, yurttaşlardan özür dileyerek polis memurunun tavrından dolayı üzgün olduklarını belirtti ve alandan ayrıldı. 

Ardından büro açılışını gerçekleştiren adaylar ve partililer, Alaşehir'e geçti.(Manisa/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER