Özgür Özel: Bucak'ı duydum şok oldum!

POLİTİKA-CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Siverek adayı Mehmet Fatih Bucak'ın 2 ay önce söylediği sözleri gazetecilerden duyduğunu söyleyerek, "Şok oldum" dedi.

Özgür Özel: Bucak'ı duydum şok oldum!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP’nin Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde aday gösterdiği Mehmet Fatih Bucak için 2 ay önce söylediği sözlerini hatırlatarak duruma tepki gösteren Fatih Portakal’a yanıt verdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Özgür Özel, Bucak’ın adaylığını Karaman’daki aday tanıtım toplantısında DHA muhabirinde öğrendiğini belirtti. Özel, “Sayın Fatih Portakal Siverek haberini Karaman’da aday tanıtım toplantısında DHA muhabirinden duydum. Şok oldum. 2 ay önce yaptığım değerlendirmenin arkasındayım. Bu konuyu Pazartesi MYK’da gündeme getireceğim” ifadelerini kullandı.

CHP’nin Mehmet Fatih Bucak’ı aday gösterilmesini eleştiren Fatih Portakal, “Bir yerde Alper Taş’ı aday göster, başka yerde tehditte sınır tanımayan Mehmet Fatih Bucak’ı… CHP’de bu nasıl bir savrulma ve ilkesizliktir. Anlatan varsa anlatsın… Özgür Özel şimdi ne diyecek acaba?” demişti.

CHP MYK’nin aday belirlenmeyen yerler için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na atama yetki vermesi sonrası Bucak'ın adaylığı açıklanmıştı. Bucak daha önce MHP’den adaylık başvurusu yapmış ancak MHP’nin ittifak kapsamında Urfa’yı AKP’ye bırakmasının ardından istifa etmişti. Bucak MHP’den aday olduktan sona katıldığı bir televizyon programında, “Ben oraya seçime değil ölmeye geliyorum. Bir daha Bucak’ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar” demişti. Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bucak’ın Urfa milletvekili Aziz Aydınlık ve il örgütünün önerisiyle aday yapıldığını söylemişti. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 21:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER