Muharrem İnce'den hükümete Gazze çağrısı

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ABD'nin Filistin'e İsrail Büyükelçiliği'ni açmasına tepki gösterdi. İnce, hükümete Türkiye'nin Washington Büyükelçisi'ni çekme çağrısında bulundu.

Muharrem İnce'den hükümete Gazze çağrısı

Konya mitinginde konuşan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ABD'nin Kudüs’e İsrail Büyükelçiliği'ni açmasına tepki gösterdi. İnce, hükümete Türkiye'nin Washington Büyükelçisi'ni çekme çağrısında bulundu.

‘ÇEKİN WASHİNGTON'DAKİ O ELÇİYİ’

Hükümetin dış politikasını eleştiren İnce, Washington Büyükelçisi’nin çekilmesi çağrısı yaptı. İnce, “ABD'yi kınıyoruz buradan. Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenlere sesleniyorum. Çekin Washington'daki o elçiyi. Müslümanlar Filistin'de öldürülürken, Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenler daha aklıselim davranmalıdır. Allah'ın izniyle Tayyip Erdoğan'ın koltuğuna ben oturduğumda onun verdiği sözlerin takipçisiyim. 2013'ten beri Gazze'ye gideceğim diyordu. Gidemedi. Size söz veriyorum, beni cumhurbaşkanı yapın Gazze’ye gideceğim” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’A DİPLOMA GÖNDERMESİ

Konuşmasının önemli kısmını ekonomiye ayıran İnce, “Ekonomi iyi gidiyor diyorlar. Türkiye'nin ekonomisinin iyiye gittiğini söyleyenler Kemal Sunal filmlerini hatırlatıyor. Herhalde bunların verdiği değerler başka bir ülkeninki ile karışmış. Erdoğan geçen gün İngiltere'de "Faizleri 24 Haziran'dan sonra düşüreceğiz" dedi. Benim geleceğimi o da anladı. Tayyip Erdoğan benden 5 ay sonra milletvekili oldu. Askere gitsek ben çavuş olurdum, o onbaşı” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a diploma göndermesi yapan İnce, “Bana diplonmanı göster diyorsanız, onu mezun olduğum okula gidip diplomamı da koyacağım ortaya. Tabi herkesin yapmasını istememiz temennimizdir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER