Konuşma yapacağı sırada polisler biber gazı sıktı

KONYA - Konya'ya giden HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Kula’da halkla buluştu. Temelli, parti binaları önünde konuşma yapacağı sırada partililerin üzerine biber gazı sıkan polislere, "Bu iktidar gidecek siz de suç işlemeyin” diyerek seslendi.

Konuşma yapacağı sırada polisler biber gazı sıktı

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, seçim çalışmaları kapsamında Konya turuna çıktı. Temelli’nin geldiği kentte ilk durağı ise, Kürt nüfusun yoğun olduğu Kulu ilçesi oldu. İlçe girişinde Temelli ve HDP heyetini karşılayan partililer, önce onlarca araçlık konvoyla şehir turu attı.

Ardından parti binası önüne gelen Temelli’yi kalabalık bir partili grubu beklerken, Temelli’nin burada yapacağı konuşma polislerce engellenmek istedi. Polis, sayılarının kalabalık olması sebebiyle trafiğe kapanan yolu açmak için partilileri kaldırama çıkmaya zorladı. 

Bu anlarda polisler, kendilerine tepki gösteren partililerin üzerine biber gazı sıkmaya başladı.

Sıkılan biber gazından Temelli ve beraberindekiler de etkilendi.

Bir süre sonra konuşmasına başlayan Temelli, partililere biber gazı sıkan polislere “Halkın güvenliğini, seçimlerin güvenliği sağlamak için varsınız. Ama güvensiz bir ortam yaratıyorsunuz. Bu iktidar gidecek siz de suç işlemeyin” diyerek seslendi. 

Temelli’nin bu sözleri üzerine partililer de polisleri yuhaladı.

Temelli, iktidarın zamanın dolduğunu belirterek, oyların HDP’ye verilmesi çağrısı yaptı.

Yaptığı konuşma sonrası Temelli, alkışlar eşliğinde ilçeden ayrıldı.

Cihanbeyli ilçesinde gerçekleştirilecek mitinge katılmak üzere yol çıkan Temelli, ardından Konya kent merkezinde düzenlenen iftara katılacak.Konya/MA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER