Kılıçdaroğlu:16 yıldır düşüremedin faizi şimdi mi düşüreceksin?

MERSİN - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'den AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'a " 'Faize karşıyız, düşüreceğim' diyor. 16 yıldır düşürmedin de 24 Haziran’dan sonra mı düşüreceksin" sözleriyle yüklendi.

Kılıçdaroğlu:16 yıldır düşüremedin faizi şimdi mi düşüreceksin?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Mersin İl Örgütü’nün yeni binasının açılışına katıldı. Beraberindeki çok sayıda parti yöneticileri ile açılışa katılan Kılıçdaroğlu, bina önünde partililere seslendi.

 ‘LAFLA PEYNİR GEMİSİNİ YÜRÜTMEYE ÇALIŞIYORLAR’

Konuşmasında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Doğu Kudüs'te büyükelçilik açacağız" sözü üzerinde duran Kılıçdaroğlu, “Şimdi diyecekler CHP karşı geldiği için açmadık. Buradan CHP’nin Genel Başkanı olarak diyorum ki, aylar geçti bekliyorum. Yüreğin yetiyorsa git aç, ben de seni sonuna kadar alkışlayacağım. Lafla peynir gemisini yürütmeye çalışıyorlar. İşsizlik bitecekti, bitmedi. Türkiye uçacaktı, dolar uçtu. Artık tamam. Vallahi de tamam, billahi de tamam. Artık bıktık. Yeter, bu milletin yakasından düşmesi gerekiyor” sözlerini sarf etti.

‘EN GEÇ 4 YIL İÇİNDE’

İktidara gelmeleri haline tarım politikalarında uygulayacakları politikalara dair konuşan Kılıçdaroğlu, “Allah'ın izniyle en geç 4 yıl içerisinde bu ülkede çiftçinin ürettiği alın terinin karşılığını alacağı bir Türkiye inşa edeceğiz. Mercimek, üzüm, kabak, her şey dışarıdan geliyor. Bu tabloyu çözeceğiz. Bizim bir numaralı sorunumuz işsizlik bunu çözeceğiz. 5'inci yıl keyfini süreceğiz. 4 yıl yaptıklarımızla sözümüzü tuttuk, tekrara bize oy verin diyeceğiz. Bu ülkeye kardeşliği, huzuru getireceğiz. Kimseyi kimliğinden ötürü ötekileştirmeyeceğiz” dedi.

SEÇİM BEYANNAMESİ 24 MAYIS'TA 

24 Mayıs seçim beyannamelerini açıklayacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, OHAL'i kaldıracaklarını ve ülkeye demokrasiyi getireceklerini savundu.

Konuşmasının devamında Erdoğan’a yüklenmeye devam eden Kılıuçdaroğlu, “'Faize karşıyız, düşüreceğim' diyor. 16 yıldır düşürmedin de, 24’da sonra mı Haziran da mı düşüreceksin” diye belirtti. 

AKP’nini ülkenin parasını faiz lobilerine verdiğini aktaran Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde faiz düşüreceklerini ve bu paraları faiz lobilerine değil, halka vereceklerini kaydetti.

Konuşmasının tamamlaması sonrası Kılıçdaroğlu’na, İYİ Parti Mersin İl Örgütü de çiçek takdim etti.Mersin/MA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER