Kılıçdaroğlu: Sorunları 2 yılda çözeriz

ADANA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin mevcut sorunları çok iyi bildiklerini, akıl, mantık ve bilgiyle en geç 2 yılda çözeceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu: Sorunları 2 yılda çözeriz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Adana'da bir dizi etkinliğe katıldı. Kılıçdaroğlu, Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Daha sonra Seyhan Oteli'nde Çiftçi ve Sulama Birlikleri, Esnaf ve Meslek Odaları ile STÖ temsilcileri ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçimi kazanması halinde YÖK’ü kaldıracaklarını söyledi.

'ÇİFTÇİLER ELİNİ VİCDANINA KOYSUN'

Mevcut sorunları en geç 2 yıl içinde çözeceklerini savunan Kılıçdaroğlu, işsizlik sorununa çözeceklerini ve gençlerin işsizliği düşünerek oy kullanması gerektiğini belirtti. Seçim bildirgelerine değinen Kılıçdaroğlu, esnafın sorunlarını çözecek esnaf bakanlığına ihtiyaç olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, tarım sektörünün stratejik bir sektör olduğunu vurgulayarak, "Tarımda sağlıklı bir planlama yok. Konya’dan küçük Hollanda yılda 180 milyar dolar tarım ürünü ihraç ediyor. Türkiye’nin yıllık ihracatı 17 milyar dolar. Hollanda’da çiftçilerin yüzü güler, bizim çiftçimiz ürünü ektik, biçtik kaça satacağız derdine düşer. Çiftçi kardeşlerim 24 Haziran’da sandığa elini vicdanına koyarak gitmesi gerekiyor" dedi. Seçim vaatlerini yineleyen Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin sorunlarını çok iyi bildiklerini ve bu sorunları akılla, mantıkla ve bilgiyle çözeceklerini ifade etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER