Kılıçdaroğlu: Devlet şu anda yönetilmiyor

Türkiye'de "Saray" ve "Binali Yıldırım" olarak iki ayrı hükümet olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Nasıl oluyor da Saray hükümeti ile Binali Yıldırım hükümeti ayrı ayrı örtülü ödenek kullanıyorlar. Bunun hesabı var mı" diye sordu.

Kılıçdaroğlu: Devlet şu anda yönetilmiyor

HABER MERKEZİ 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Atatürk üzerinden yürütülen tartışmalara değinen Kılıçdaroğlu, "Bugünlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik sevgi var, bu bizi mutlu ediyor. Ortak değerlerimize nasıl sahip çıkıyorsak hemen hemen her alanda Türkiye'nin çağdaşlaşmasına katkı veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları bizim baş tacımızdır" dedi. 

Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik "SGK'yi batırdı" söylemlerini de hatırlatarak, "Bana 'Kılıçdaroğlu SSK'yi batırdı' diyorlardı. 3 sosyal güvenlik kurumunun benim emekli olduğum tarihte açığı 2 milyar 341 milyon liraydı. Şimdiki açığı 21 milyar lirayı aşıyor. Erdoğan ve Binali Yıldırım'a soruyorum bu rakam doğru mudur, yanlış mıdır? Sosyal Güvenlik Kurumu'nu kim batırdı? Benim zamanımda kadın 34 erkek 43 yaşında emekli oluyordu. Sayın Erdoğan beni duyacaksın, beni dinleyeceksin. Sen batırdın sen" diye konuştu. 

'Devlet şu anda yönetilmiyor'

Türkiye'de iki hükümet olduğunu  ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Günümüzde aynı menzile yürüyen iki hükümet var. Saray hükümeti ve Anayasal Binali Yıldırım hükümeti. Saray hükümeti gayri meşru, bir de yasal hükümet var Binali Yıldırım. Dış politikayı Saray belirler. Eğitim politikasını Saray'ın hükümeti belirler. Yasal hükümetle gayri meşru hükümet arasındaki ilişkide gayri meşru hükümet daha baskın. Devlet şu anda yönetilmiyor. Devleti kim yönetiyor belli değil.Otomobillere cam filmi taktırmak meşru hükümetin görevi. Vatandaş bağırıyor, gayri meşru hükümet 'cezaları kesmeyin' diyor. 15 yılda bir avuç faiz lobisine 145 milyar dolar faiz ödediniz. Kimin parası ile? İçeride bizim vatandaşlarımız eski para ile 620 katrilyon lira, 620 milyon lira faiz ödedi. Bu 620 katrilyon lirayı kim aldı, 145 milyar doları kimler aldı? Nasıl oluyor da Saray hükümeti ile Binali Yıldırım hükümeti ayrı ayrı örtülü ödenek kullanıyorlar. Bunun hesabı var mı? Yok."

1HA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER